Dokonalá pastva pro oči! Konečně dieta, která umí oslovit i vzhledem. Během této diety konzumujete v průběhu dne potraviny všech barev duhy. To znamená, že na talíř příjde ovoce a zelenina následujících sedmi barev: červená, purpurová, oranžová, žlutooranžová, žlutozelená, zelená, bílozelená. Což ovšem neznamená, že budete jíst velké jídlo sedmkrát denně. Ideální je se držet zavedených tří hlavních jídel a dvou svačin.

Jenom ovoce a zelenina – nic víc?!

Žádná panika, povolené je také maso, ryby, mléko, těstoviny apod. V ideálním případě si dáte vždycky něco bílkovinného, jednou za den uhlohydráty (nejlépe v celozrné variantě). Takže jíte kompletní chod, jenom s jednou, dvěma nebo třemi porcemi zeleniny nebo ovoce. Porcí se rozumí zhruba obsah dlaně.

Takhle můžu vážně zhubnout?

Duhová dieta není nic radikálního, je to jen způsob stravování, který zahrnuje daleko větší podíl ovoce a zeleniny, než bývá obvyklé. 

Výhody: vláknina v potravinách rostlinného původu rychle zasytí, zastaví záchvaty vlčího hladu a je super zdravá. Hromadný ústup kil ale nečekejte. Pro začátek počítejte se zhubnutím asi půl kila týdně. Hlavní efekt spatřuji v tom, že se s touto dietou budete cítit lépe.

A proč vlastně duha?

Každé rostlinné barvivo umí něco jedinečného: třeba oranžová (betakaroten) posuluje náš imunitní systém, purpurové (antokyany) působí především protizánětlivě. Když se budete držet duhové palety, je stoprocentní, že do těla dostanete spousty dobrých látek. 

Inspirovat se můžete třeba v knize od Davida Hebera a Susan Bowerman – What color is your diet.

Výsledek obrázku pro we heart it rainbow diet

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account