Bezpečný domov a rodina je základem pro život každého dítěte.
Snad každá matka touží svým dětem dát lásku, péči, vzdělání, domov a šťastnou budoucnost.
V dnešní rychlé a často vystresované době to není vůbec jednoduché.
Za všechno se vlastně platí. K životu potřebujete peníze. Je třeba zaplatit energie, jídlo, vodu, oblečení,  zkrátka peníze jen letí. Musíte řešit , kde vlastně s dětmi žít. V nájmu, pustit se do stavby vlastního domu, nebo bydlet u rodičů…. Tak jako tak finance jsou velké téma každého dospělého člověka.
Kde je pořád brát, když je toho tolik k placení? 
Lehce se pak může stát, že člověk sklouzne do půjček. Může to začít celkem nevinně. Půjčkou na televizi, nebo novou ledničku, či dovolenou. Následky rostoucích dluhů jsou hrozivé, bohužel ne ojedinělé.
Jak se vypořádat s financemi a předejít tak velkým problémům?
Základem je finanční gramotnost.
Uvědomte si, že to nejlepší, co pro sebe, svoje děti a své peníze můžete udělat, je VZDĚLÁVAT SE! Stejně jako se potřebujete naučit číst, nebo psát, je potřeba získat umění nakládat se svými financemi.
Peníze nejsou ani dobré, ani zlé, jsou to jen peníze. Práce s nimi má svá jasná pravidla a pokud je pochopíte a přijmete, váš život se rázem změní.
Existuje řada článků či kurzů finanční gramotnosti, mnohé jsou zdarma k vidění na youtube.
Zkuste pro začátek třeba skvělou knihu Roberta T. Kiyosaki Bohatý táta, chudý táta.
Chraňte se před unáhlenými výdaji, pište seznam pro nákup a nepodléhejte módním trendům, nebo tlaku okolí, že ještě nemáte nové auto, nebo dětem nekoupíte nejnovější lego. Klidný spánek a vyrovnané účty jsou prostě přednější a děti vás budou milovat i bez lega.
Pokud už v dluzích jste, neřešte dluh dluhem. Snažte se zachovat chladnou hlavu, sepište si všechny příjmy a výdaje, velmi pečlivě zvažujte každou investici, či nákup. Upravte jídelníček, žít se dá zdravě a vařit levněji, omezte sladkosti, cigarety, kávu, kupujte opravdu jen to nutné. 
Vždy se dá najít řešení! Nepanikařte.
Nebojte se požádat o pomoc či radu. Tohle se může stát opravdu každému. Život mnohdy není jednoduchý, ale dá se to zvládnout a jako bonus si odnesete nový náhled na finance.
Hlavu vzhůru a hlavně učte se pracovat s penězi. Výsledek stojí za to. 
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account