108

 

 

Jaké zásady dodržovat, aby hubnutí opravdu nastalo a mělo co největší účinek?

Sepsala jsem deset základních bodů, které vám v zdravém hubnutí pomohou.
 

 

Při hubnutí nesmíte mít hlad. Vždy mějte v kabelce, či batohu, nějakou tyčinku (pro dopoledne sacharidovou, pro odpoledne bílkovinovou). Jezte tak často, jak potřebujete. Každý den to může být jiné. Pamatujte, nikdy nejde o to, zda jíte 3x, 4x, 5x atd. Vždy jde o to, jestli máte hlad.

Váš žaludek nemá zuby, takže vše řádně rozkousejte (říká se 30x každé sousto – je to jedno, jen opravdu žvýkejte).

Co máte jíst vám řekne vaše tělo, ne odborné knížky. Jen musíte rozlišit rozdíl mezi potřebou těla a chutí.

Zjistěte, zda jste sacharidový typ nebo bílkovinový. Když sníte například buchtu, pečivo, těstoviny a začnete cítit, jak vám natékají nohy, jak jste unavení, jak máte těžký žaludek, tak jste bílkovinový typ. Ten nemá rád kombinace sacharidové a bílkovinové složky. Hubne, pokud má večer výhradně bílkoviny.

Odstranit kyselost z těla. Tělo při překyselení organismu schválně zadržuje vodu a tuk. Proto je důležité začít tělo odkyselovat. Já používám zelené potraviny.

Jezte potraviny, které obsahují co nejméně „éček“.

Musíte věřit, že opravdu zhubnete. Je spousta lidí, kteří chtějí zhubnout, ale opravdu v to ani nevěří. Udělejte si pořádek v hlavě.

Zjistěte, co vám brání v hubnutí. Jaký strávník jste. Zda jste sentimentální strávník, big strávník, strávník, který blaží druhé, nesamostatný strávník, monitorující strávník, či pohodlný strávník. Test a podrobný popis naleznete v online kurzu.

Začněte vnímat svět kolem sebe. Vědomě si všímejte věcí kolem. Neřešte, zda je to dobře nebo špatně. Jen se dívejte, naslouchejte, osahávejte, přivoňte si, ochutnejte.

Pro hubnutí je pohyb důležitý. Nejde o to, kolik uběhnete, ujdete atd. Jde o pravidelnost a mírnost. Začněte klidně procházkou asi tak 20 – 30 minut. To na začátek stačí.

 
Tyto typy na hubnutí jsem podrobně vysvětlila v mém online kurzu.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account