Zahrada jako metafora pro život: Lekce o růstu a péči

Co sis nadrobil, to si taky sníš, případně Boží mlýny melou….znáte to!!!

Co zaseji, to sklidím
Pletí záhonků a hrabání se v hlíně pro mě kdysi dávno bylo spíše trestem. Nyní ale miluji okamžiky, kdy se budu moci ponořit do hlíny. Letos bylo a bude pár premiér – můj první česnek, první dýně hokkaido a také cukety. Premiéry jsem ovšem dosáhla také na osobní úrovní. Byla jsem si vědoma toho, že je u mě jaksi ne moc reálné dotáhnout dlouhodobější plány a cíle do konce. Ale i to se letos změnilo. Takže za to jsem velmi ráda. Ale moc dobře vím, že na tom musím pracovat.

Co zde funguje…
Když vkládám do země semeno, ráda pozoruji jak roste, snažím se mu dopřát čerstvou zálivku a zajistit kyprou půdu, odměnou za to je důkaz, že se mu v takovém prostředí dobře daří a roste, mění se každým dnem a rozkvétá do plných tvarů a krásy. Zkrátka věnuji mu svůj čas, pozornost a tudíž energii. Zákon přitažlivosti – na co se zaměříš, to roste zde se potkává se zákonem rezonance, příčiny a následku. Moje vložená péče a energie je příčinou, a to jak vše roste a dává se do pohybu je následek.

Stejně tak tomu je i v životě
Jste raději v lese, na zahradě než doma se svými blízkými? Doma vás to dusí a tak vyhledáváte pobyt jinde? Vzpomeňte si na semeno vložené do země. Pokud bude půda dlouhodobě vyschlá a neprokypřená, semeno spíše nevzroste a pokud ano, budete třeba i zklamaní, protože bude menšího vzrůstu, povadlé a nepřinese žádné plody.

Jak se staráte o svůj vztah? Jak se staráte o svého partnera a děti? Věnujete se jim? Komunikujete s nimi s láskou? (zaléváte je), zajímáte se, jaký měli den, co je potěšilo, jaký zažili úspěch či naopak? (kypříte půdu). Je ve vašich otázkách promítnut skutečný zájem nebo jde spíše o zdvořilostní konverzaci? A jak se pak cítíte v tomto prostředí? Zajímáte se o to, jak se s vámi cítí vaši nejbližší?

Rovnováha je velmi důležitá
Dejte jim možnost se vyjádřit. To, že je zahrnujete pohodlím, péčí, láskou a neustálou starostlivostí vám může připadat samozřejmé, ale ruku na srdce, nejste někdy sami po takovém koloběhu unaveni? Napadlo vás někdy, že druhá strana potřebuje více prostoru? Prostoru k osobnímu růstu? Zvládnou to i sami, a když si nebudou vědět s něčím rady, jistě za vámi bez otálení přijdou. Ale tím, že jim děláte vše, co jim na očích vidíte, tak tím je připravujete o prostor a možnost růstu a vývoje. A také – nevidíte sami sebe, na vás samé nezbývá čas a uvadáte. Když jim dáte možnost dělat si věci po svém, dáte jim prostor a svobodu k tomu, aby mohli volně dýchat a růst, pak věřte, oni to ocení. Pomůže jim to upevnit i jejich pozici v rodině, budou si více věřit a jednoduše rozkvetou.

Můžete růst bok po boku
A když budou mít kyprou půdu, dejte jim zálivku v podobě lásky. Vysílejte jim lásku, láskyplně se na ně dívejte, hlaďte je a obdivujte. Sledujte jejich růst, na kterém máte svůj podíl. Rozkvetete všichni.

Co vysíláme (vyséváme), se nám vrací
Ano, tak to je, ale spousta z nás zná výroky typu: tak já se tady o tebe starám a ty mi to vracíš takhle? To jsem se dočkala pěkného vděku. STOP, ne, takto to nefunguje.
Pokud chcete zasít, dát – čiňte tak s láskou a bez očekávání toho, že z toho něco vytěžíte, že se vám to vrátí a tím spíše od stejné osoby. Skutečně se nám vše vrátí, dle rezonujících vibrací, které se každým okamžikem mění. A sami znáte přísloví: „v nouzi poznáš přítele“. Když vám pomůže někdo, od koho byste to nečekali a ne někdo, kdo by podle vás tak měl učinit automaticky. To je ona zpětná vazba a i na tu si musíme počkat, mnohdy i pěknou dobu. Ale vrátí se!

Pozor na pomluvy
i zde si buďte jisti, že pokud někoho pomluvíte vy, někdo pomluví vás, ne zákonitě ten člověk o kterém jste pomluvy šířili vy, ale s největší pravděpodobností bude on tím, kdo vás pak bude konejšit a pomluvy, které o vás někdo šíří, vyvracet.

Takže když budete jednat ve vší lásce a pokoře, bude vám takovéto chování také oplaceno. A upřímně, někdy je dobré mlčet, ponořit se do sebe, naslouchat sobě, nebo druhým. Nikde není psané, že budete muset vždy reagovat slovem. A pokud ano, vyberte slova lásky, pochopení, upřímnosti. Projevte zájem a možnost poznat, jak se druhá osoba cítí. Nevadí, že nenajdete slova, která dotyčná osoba zrovna potřebuje slyšet. Ale velmi ocení, že nasloucháte, že souzníte a že s vámi může dané pocity sdílet. Možná na sebe nestrhnete takovou pozornost, jako kdybyste právě pustili do světa tajnou informaci složenou z polopravd, ale také nebudete jedovatí a neotrávíte tím sebe a ani okolí. Nezradíte a neublížíte. A to je velmi důležité, přece nechcete, aby se vám toto vrátilo.

S láskou Hanka

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account