V jednom příběhu se vypráví o rabínovi, který uměl předpovídat budoucnost. Když umíral, zavolal si syna, aby mu tuto schopnost předal. Chlapec si přisedl k otcovu loži a pozorně naslouchal, jak mu otec říká:
„Synu, není to nic těžkého. Když někdo přijde, abys mu předpověděl, jaký rok ho čeká, tak se nejprve zeptej, jaký rok prožil. 
Když ti poví, že se mu vedlo dobře, že to snad ani nemohlo být lepší, pověz mu, že to nebude mít snadné, protože po každém slunečním období jednou přijdou deště a bouře.

Když ti poví, že se mu vedlo špatně, že to snad ani nemohlo být horší, tam mu můžeš říci, že se mu ani nadále nepovede dobře, protože ten člověk vše vidí černě.
A když ti poví, že to nebylo snadné, ale mohlo to být i horší, tak mu klidně předpověz, že se mu povede dobře, protože je to člověk, který dokáže vidět svět i z té lepší stránky a je dobré ho v tom povzbudit.
Není totiž až tak důležité, co ty lidi čeká. Šťastné a radostné i smutné a bolestné události totiž potkávají po celý život každého. Důležité však je, jak se k nim postaví, jak si jich všímají a jak je vnímají.
 

Bc. Anna Bartošová
www.akademiezivota.cz
www.tian-de.eu
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account