„Hodně jsem nad Tvými blogy přemýšlela a myslím si, že bys měla komentovat aktuální týden, co se stalo, co jsi zažila a jaké máš názory,“ řekla mi Míša Dvořáková, které jsem už loni slíbila, že každou neděli vyfiknu nový blog pro moje Ženy s.r.o. Od té doby každý týden dostává tu samou otázku: „Co na tento týden za téma?“

Je sobota, chystám další nedělní blog, výjimečně s denním předstihem a přemýšlím, kde začít… A tak to vezmu od konce.

Eva z lomu a Talk (z)lomu

Právě jsme přijeli s mým panem božským z lomu, kam mě vytáhl už v šest hodin ráno! Ale neznám lepší budíček, takže se nezlobím, i když jsem původně měla v plánu ten náročný týden dneska výjimečně dospávat.

Můj život tady u nás v lomu mi připomněl, že je to přesně dva dny, co se spustil konečně i dávno můj avizovaný pořad Talk (z)lomu… Ano, modří vědí, proč právě tenhle název.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Návody nečtu, ale pozvánky už číst začnu!

Včera jsme oženili našeho Michala z Testuj.to, a tak máme prvního ženáče v týmu! Zároveň je to přesně 6 týdnů, co mám po rozvodu zpátky jen jedno příjmení, a tak jsem si myslela, že mě přeci už svatba nemůže dojmout, když jsem šťastně rozvedená, ale… slza ukápla. A jsem ráda, že jsem nerozbrečela nevěstu, když jsem asi tak po hodině konání svatby matně vzpomínala, jestli náhodou na té pozvánce nebylo něco o dress code… „Ano, Evi, bylo tam, že si přejí, aby všichni byli v pastelových barvách.“ Inu, to by někteří museli pozvánku dočíst do konce a nehrabat ve skříni 15 minut před odjezdem. Ano, v těch růžových šatech jsem já. A slibuji, že pozvánky už číst začnu. Návody asi nikdy, ale u pozvánek se polepším!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Já na to nemám, najděte si někoho lepšího

Oslovili mě z CzechCrunch, abych byla jedním z hostů jejich tradičního eventu 30. 8. ve Spojce. Tentokrát na téma financování eshopů. „Ano, k financování start-upů vám ráda odpovím, ale na e-shopy si najděte jinou ženu.“ Chápejte, budou tam tři největší borci z e-commerce se zkušenostmi z podnikání s e-shopy a já? A tak jsem se chytila za nos, vzpomněla si, jak moc tlačím všechny nás ženy vpřed a sama bych to odmítla? Takže jaké máme řešení? „Beru to a těším se, že budu moci přispět do mlýna z pohledu dodavatele (dodavatelky!) technologie, z pohledu podnikatelky, z pohledu ženy vnímající krizi jako příležitost.

Z mediálního okénka

Nikdy jsem to nepsala, nesdílela, neuměla. A Míša se mi pořád snaží vysvětlit, že je to v pořádku. Že není špatně zmínit, když vyjde článek nebo rozhovor, ve kterém jsem zmíněna. Tak tedy další příslib – každý týden přihodím i to, kde se o Testuj.to, Ženách s.r.o. nebo tedy i Evě píše. Protože to znamená, že ženy prostě jsou slyšet víc a víc, já to ovlivňuji, chci a budu! A budu to tedy i sdílet.

CzechCrunch: “E-shopy často dělají škrty, ale nevědí, zda jsou relevantní. Eva Čejková radí, jak na financování” 

Zboží a prodej: „Eva Čejková: Konec falešným recenzím a slevám“

Chci být šťastná a tančit

V úterý obletělo svět video z večírku, na kterém se baví finská premiérka Sanna Marinová. Krásná, mladá a chytrá žena, která se nebojí, v pořád ještě více mužském světe, říci svůj názor. A tak si tak říkám, jak bych reagovala já na jejím místě. Ano, šla bych tančit. Ano, vídala bych se dále se svými přáteli. Ano, dělala bych to samé jako běžný člověk ke každé jiné práci. Možná, lépe řečeno úplně to stejné, co dělají muži politici. Zakazují si snad oni setkávání s přáteli?  Co kdyby byl premiérem muž ve stejné situaci. Také by si dovolila veřejnost a média tak sexistické narážky? Proč premiérku, kterou národ z velké části miloval, najednou část z nich zatracuje? Protože je to žena?! A já jí fandím. Že šla obratem na žádost opozice na test, aby potvrdila, že nebrala drogy. Že se postavila čelem ke všem spekulacím a odpovídala osobně novinářům. Že se nebádala přiznat, že chce být v životě šťastná a tančit!

Takže moje milé, Sanna Marinová mi je vzorem. Pracuje pilně, je slyšet, nebojí se prosazovat mezi muži, zůstává za každé situace elegantní a krásnou ženou a nebojí se přiznat, že chce žít!

 

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
1 Komentář
  1. Přeji hodně štěstí a lásky v životě.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account