Buddhovy náramky tvoří 21 kuliček plus jedna větší, takzvaná mistrovská (také známá jako Guru). Nejedná se o náhodný počet, sedmička je číslo vesmíru, úplnosti, klidu a dokonalosti, trojka číslo překonávající dualitu. Mistrovský kámen symbolizuje absolutno, je to kámen našeho vyššího já. Důležitá je i forma, kulička představuje vyváženost, dokonalost, a kruh, který kuličky tvoří, je symbolem úplnosti. 

Kromě této základní charakteristiky mají energetické náramky svůj význam a působení podle druhu kamene, z kterého jsou navlékané, síla a energie jednotlivých druhů kamenů působí léčivě a harmonizačně na naše tělo i duši.

Růženín je kamenem lásky, učí nás naslouchat a milovat. Jeho energie je něžná a jemná, prohlubuje vnímavost, pomáhá projevit city. Léčí emocionální zranění, má pozitivní vliv na neplodnost. Pomáhá nám zpracovat potlačené emoce, zvyšuje naši kreativitu.

Ametyst je kámen meditace, most mezi nebem a zemí. Je kamenem očisty, odhodlání a odvahy odložit vše, co nám brání v duševním i duchovním vývoji. Pomáhá zpracovat hněv a strach, je to harmonizační kámen, jeho energie harmonizuje partnerské vztahy. Je důležitý pro klidný spánek, léčí bolesti hlavy. 

Fluorit je kámen velké síly, jeho působení nám umožňuje kontakt s vyššími dimenzemi, rozvíjí naši intuici. Je to pomocník na naší duchovní cestě. Renegeruje  organismus, pomáhá hojit zlomeniny, čistí tělo i duši. 

Granát v sobě ukrývá oheň, je magickým spojením lásky a vášnivosti. Pomáhá nám překonávat zábrany a otevřít své srdce, posiluje naši vytrvalost. Má vliv na srdeční potíže, reguluje krevní tlak, posiluje játra a slezinu.

Hematit je kámen krve, podporuje tvorbu červených krvinek. Jeho vibrace je zemitá, dodává energii celému organismu. Je to ochranný kámen, chrání nás svým silným působením.

Chalcedon uklidňuje naši mysl. Je hojivým kamenem pro duši, učí nás vyrovnávat se s potížemi, překonávat trému a nervozitu. Jeho blankytně modrá barva napovídá, že energie tohoto kamene souvisí s naší schopností řeči. Léčí hlasivky, pozitivně působí na štítnou žlázu.

Jadeit, kámen harmonie, je nejposvátnějším kamenem Staré Číny, symbolem klidu a míru, vyrovnanosti a lásky. Používá se při meditaci a kontemplaci, jeho vysoká energie je velmi jemná. Posiluje imunitní a nervový systém, léčí ledviny.

Lapis lazuli je kámen moudrosti a přátelství. Pomáhá nám porozumět tajemstvím vesmíru, je kamenem meditace, intuice. Jeho energie nás spolehlivě vede k vyšším oblastem, do duchovního světa. Pomáhá léčit deprese a nádorová onemocnění.

Křišťál je doslova královský kámen. Jeho čirá barva v sobě skrývá všechny barvy, je nejvyšším kamenem spojujícím nás s prapůvodem všeho, s mořem energie, ze které vše vzešlo. Je to univerzální kámen, působí jako katalyzátor, negativní energii odebírá, pozitivní nás nabíjí. Ochraňuje a čistí naši auru, je to kámen s širokými léčebnými účinky.

Zdrojem fotografií u popisu kamenů a zároveň místem, kde si můžete Buddhovy náramky pořídit, je krásný e-shop NEFERTITIS 

Já osobně nosím tři náramky z léčivých kamenů každý den – nejen že vypadají krásně, ale cítím, že mi opravdu pomáhají k harmonii a vnitřnímu klidu. 

 

 

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account