111
Obchody jsou plné trendy oblečení, ale hodí se opravdu vše pro vás? Trochu Vám ulehčím život (jak jinak, když mám příjmení Lehká) a poradím Vám, jak si nákupy oblečení usnadnit. Je nás totiž 8 stylů. Takže i oblečení, které vám bude sedět z celé nabídky je zhruba 1/8. Celé toto vychází z fashion typologie Táňi Havlíčkové OCTO CODES (více se dozvíte zde).
Já jsem sama před několika lety měla ve skříni totální chaos. Nějaké kousky elegantní, jiné okázalé, do toho něco hvězdného a rebelkovského. Potom nesměl chybět i regál pro věci typu, až zhubnu a co kdyby náhodou. Když jsme se s manželem stěhovali, tak jsem jen s hrůzou sledovala, že těch mých,, několik,, kousků se mělo problém vejít do dodávky… V tu chvíli vidíte to zhmotnělé zoufalství…. Pořád něco kupovat, a přitom stále nemít co na sebe. Skoro lituji, že jsem si to nevyfotila. Bylo to neskutečné. A potom člověku dojde ta smutná utopie. Já si tady skladuji takové kvanta oblečení (a to už ani nemluví o ceně za ně… za to mohla být fajn dovolená) a na druhé straně světa za pár dolarů ničím jiný lidský život, jen kvůli tomu, abych měla trička ve všech možných barvách, a nakonec nosila dvě, která se mnou ladí.
Jen si někdy zkuste svoje oblečení ve skříni rozřadit na hromádky – to miluji, to nosím, to nosím 1x za rok a to jsem na sebe nikdy nevzala… klidně se s vámi vsadím o dobrou kávu, že minimálně polovinu kousků ve svém šatníku nenosíte.
No, ale co teď s tím…
Moje první záchrana byla objevit můj styl. V tu chvíli, dokážete vnímat již co je opravdu pro vás a co není opravdu vaše, to co neladí s vámi a ani s vaší duší. Inspirovat se na nalezení stylu můžete zde.
A druhý krok je uvést věci do praxe a do života. To znamená opravdu odhodlaně otevřít skříň a začít čistku. Budete překvapená, jak moc se vám uleví a budete se ve své nové ,,kolekci,, cítit mnohem lépe. Je to svým způsobem taková terapie a meditace v jednom  A i vaše okolí si toho všimne. To se nebojte.
Třetí krok… co s vytříděním oblečením. Já se přiznám, že nejsem moc příznivcem vyhazování věcí do odpadu, pokud jsou schopné ještě posloužit. Takže třeba se něčeho ujmou vaše kamarádky… udělejte si holčičí výměnu oblečení. Nebo je ve vašem okolí třeba azylový dům, kde tím 100% ženám uděláte rozhodně radost. Anebo třetí možnost je nabídnout svoje věci u nás na webu v bazaru www.octocodesforum.cz a za penízky z prodaných věcí si užít třeba pěkný výlet či relaxační víkend. A tím, že nabídnete oblečení u nás, tak konečně doputuje k té správné, ženě. Jak je to možné? Protože oblečení se u nás s láskou třídíme podle stylů. Takže pokud víte, že váš styl je ležérní… tak si otevřete tento styl a zbylých 7/8 vás již nemusí zdržovat…
Mějte krásný a pohodový den
Petra Lehká
www.octocodesforum.cz

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account