40 a co z toho? Jak se těšit na čtyřicítky a užívat si života na plno

Tak mi tuhle volá kamarádka Marie, že jak se ji tak blíží ta čtyřicítka, padá na ni nějaký splín. “Proooč?” ptám se, neb vypadá lépe než kdy předtím, navíc má smysluplnou práci, vydařené děti a milujícího manžela. Vysvětlila to tím, nejen že už tělo nevypadá a nefunguje tak jako dřív, prý i to číslo samo o sobě ji příjde v kombinaci s ní jaksi deprimující. A hlavně o mužské náklonnosti se prý hovořit nedá vůbec.

To mě malinko vyděsilo, vzhledem k tomu, že za pár let (a kvapem se to blíží), mě tohle nesympatické číslo čeká taky (dožiju-li se ve zdraví), začala jsem přemýšlet o kladech, které tento věk přináší. Mám totiž dost známých i pár kamarádek, které už dokonce tohle číslo přeskočily, ale pořád je radost na ně pohledět, taky si je vyslechnout a o tom, že by již mužské oko nespočinulo na jejich “maličkosti”- o tom se tedy rozhodně mluvit nedá.
A pak jsem si (troufám si říci) objektivně vyhodnotila, proč se nebát čtyřicítky, těšit se na novou (a bezesporu zajímavou) etapu svého života a najít pár zásadních důvodů mužské náklonnosti právě k ženám 40+!!  Tady jsou!

Čtyřicetiletá žena vás nikdy nevzbudí uprostřed noci, aby se vás optala “Na co myslíš?”.
Když se čtyřicetileté ženě nechce koukat s vámi na sportovní přenos, nebude kvůli tomu sedět a fňukat. Sebere se a bude dělat, co chce sama – obyčejně něco o dost zajímavějšího.
Žena přes čtyřicet zná sama sebe dost dobře na to, aby si byla jistá tím kdo je, co chce a od koho to chce. Jen velmi málo žen v těchto letech zajímá váš názor na ni, nebo na to, co dělá. Čtyřicetileté ženy mají svou důstojnost!

Žena tohoto věku vám nepředvede hysterickou scénu v opeře nebo dobrém restaurantu. Na druhou stranu, pokud byste si to zasloužili, klidně vás odpráskne, bude-li si jistá, že se ji to povede.
Dospělé ženy jsou štědré na pochvaly, často nezasloužené. Dobře totiž vědí, jak chutná nevděk!
Čtyřicetiletá má dost sebevědomí na to, aby vás seznámila se svými kamarádkami. Ženy mladšího věku jsou schopné vyhýbat se i nejoblíbenějším kamarádkám, protože nedůvěřuji partnerovi. Starší ženě nezáleží na tom, zda vám její kamarádky připadají přitažlivé. Ví, že by ji nikdy nepodtrhly.

Čtyřicetileté ženy mají intuici vědmy. Nemusíte se jim k ničemu přiznávat, stejně o vás všechno vědí.
Zářivě rudá rtěnka vypadá na čtyřicítkách prostě krásně, což se o ženách mladších říci úplně nedá. Pokud se člověk naučí ignorovat pár vrásek tuhle nebo támhle, zjistí, že ženy přes čtyřicet jsou o dost pěknější než ty mladší. (dobře né vždycky)

Žena 40+ je přímá a čestná. Řekne vám rovnou do tváře, že jste dobytek, když dobytek jste nebo se tak chováte. Nikdy nebudete muset hádat, jaký k vám má vlastně vztah.

Takže ano, je opravdu  velmi mnoho důvodů být nadšen ženami, kterým je přes čtyřicet let! 😉
A my nemusíme nikterak klesat na mysli!

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account