Silvie je majitelkou květinářství v Českém Těšíně, najdete ji na Hlavní třídě. Nádherně váže kytice k různým příležitostem, tvoří úžasné dekorace, miluje květiny a přírodu. Je neustále v pohybu, zastihnete ji většinou jen v jejím obchůdku nebo na cestě z práce domů. A i když toho má opravdu hodně, na vlídné slovo nebo úsměv si udělá vždy čas. 

Jak se Ti změnil život za poslední roky? Prožila jsi rozvod a problémy v rodině, dalo se to zvládnout? 
V posledních třech letech se mi opravdu změnil celý můj život. Neberu to ale dnes už ve zlém, ba naopak jsem ráda za to, že i když jsem přišla téměř o vše, tak mi zůstalo pro dnešní dobu velice důležité, a to je má práce. Začala jsem ještě více tvořit, věnovat se prodejně a zákazníkům.
Co pěkného tvoříš a chystáš na Vánoce? Jaké barvy a ozdoby budou v zimě trendy? Děláš věci i na přání, třeba adventní věnce na stůl a jiné dekorace?
Vánoce již druhý týden frčí v plném tempu. Kdo mě zná, tak ví, že preferuji přírodní dekorace. Tento rok jsem se rozhodla prodejnu naladit do klasických vánočních barev, a to je červená, zelena a zlatá a také do mé oblíbené bílo stříbrné barvy. Samozřejmě mají přednost mí zákazníci a jejich přání. Takže se nebráním také šedo pudrové kombinaci tyrkysu s bílou aj. Připravuji adventní věnce, vánoční dekorace, girlandy a také mě čeká spousta výzdob firem a úřadů.

Jak na Tebe působí celý tento rok, myslím z pohledu podnikatelky?
Celý tento rok je určitě nejen pro mě velice chaotický. Prodejnu jsem nemusela mít zavřenou, proto jsem byla v práci a tvořila různé dekorace, což pro mě bylo super. Čelila jsem nebezpečí nemoci a čelím stále. Snažím se ale nepřemýšlet nad celosvětovou situací, zprávy nesleduji, radši si pustím nějakou pěknou hudbu.
Jsi v jednom pracovním kole. Jak trávíš volný čas? Kde hledáš inspiraci? Máš nějaké přání a sny, které si chceš splnit?
Zbytek času se snažím věnovat rodině a mému příteli. Letos máme úplně pohádkový podzim, takže se snažím aspoň v neděli vystřelit někam do přírody, kterou miluji a nikdy jsem na ni neměla čas.
Kde čerpám inspiraci? Sama ani nevím… Matička příroda mi dala jakýsi dar. Dar tvořivosti. Mám spoustu přátel floristů v zahraničí. Koukám na jejich stránky a oni na mé, hodně si voláme, doplňujeme poznatky a pak ve výsledku sdílíme radost nad spokojeným zákazníkem.


Ano, mám jeden obrovský sen. Chtěla bych vytvořit u nás v Těšíně nádherný pohádkový obchod, kde by lidé mohli přijít třeba jen tak kouknout, zlepšit si náladu, prostě se odreagovat. Myslím si, že vymizela láska člověka k člověku, láska k přírodě a konec konců i láska k samému sobě. To už jsme ale úplně někde jinde.
Letos budou vánoční svátky zřejmě poněkud jiné. Chtěla bych všem popřát krásné a pohodové sváteční dny v kruhu těch nejbližších a věřte mi, že Vánoce opravdu nejsou jen o dárcích.  
Květinářka Silvie Petrášová
Silvo, moc děkuji za inspirativní rozhovor a přeji ať se Ti daří jak v práci, tak v osobním životě. A ať se ti splní Tvůj velký sen s pohádkovým obchůdkem. Hlavně hodně lásky, sil a zdraví a v prosinci krásné prožij svátky v kruhu svých nejbližších! Michaelahttps://www.facebook.com/kvetinarkasilviepetrasova 
Blogerka Michaella ve spolupráci s květinářkou Silvii Petrášovou ze dne 15. 11. 2020 pro onlinepokec.cz
Obrázky jsou originální, ukázka ruční tvorby. Použity jsou se svolením autorky. 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account