Milé moje.
Od jistého času, ani nevím odkdy ráda peču koláče. Mám svoje oblíbené, a občas přidávám nové. Mám dva nebo tři nejoblíbenější.
Koláč z kysaného mléka, a Egrešový(angreštový) koláč.
Když jsem hledala obdobu mého koláče s kyslého mléka našla jsem tento recept a jmenoval se Koláč lenivé gazdinky.
Namíchlo mně to, a protože jsem člověk myslící, zamyslela jsme se nad tím. A uvědomila jsem si, že podle mě lenivá gazdinka vůbec nepeče, nebo jenom z donucení.
Je to koláč výborný. Peču ho celý rok, asi tak 12 nebo 20krát, občas když jdu na zábavu, nebo jen tak pro přátele u muziky. Není náročný a proto je můj oblíbený. 
Další úžasný recept je Zlepované kaštánky. Mně se zdá velice jednoduchý a je velice chutný, je tam džem i ořechy i čokoláda a tak musí být mňam. Proto jsme ho přijala za svůj. 
A co ještě dělám. Již asi 5 vánoc peču 12 – 15 druhů koláčku tzv. suchých a potom rozdávám přátelům, nebo lidem co mi kdy pomohli. Ze začátku to tak bylo, teď poslední dva Vánoce jsem skoro všechny poslala do Dětského domova Dolní Počernice.
Protože když někdo něco má a tvrdí, že nemá pro koho péct, nebo dávat tak to není pravda. Vždy je komu dávat. A tak si již nedělám starosti jak poroznáším 20krabiček koláčku svým různým přátelům, ale naskládám je do velkých krabic a děti si pro ně z DD sami přijedou. A ještě jsou mi vděční. Což vůbec nemusí být. Dělám a dávám to z lásky. 
Všechny recepty najdete v mojí kuchařce. Časem tam dodám další. 
Přeji vám ať najdete v sobě tvořivého ducha a děláte si s tím radost a nejen sobě ale i okolí.
Miluji vás opatrujte se. DzAnna

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account