Ze sušených květin se dají vytvářet krásné obrazy. Nedávno jsem se pro tuto techniku nadchla a rozhodla se, že se jí naučím. Ze začátku to vypadalo úplně jednoduše. Natrhám kytky, vylisuji je a dám do rámečku…voilá.
Postupně se ale ukázalo, že cokoli, co děláme, chce praxi, a hlavně, v případě lisovaných květin, velkou dávku trpělivosti. Ale já mám času dost, děti už odrostly, pracuji od – do, o domácí práce se dělíme s přítelem. 

K vytvoření obrázku budete potřebovat
1) obejít zahradu, park, les nebo nejbližší květinářstí
2) vyřazené knihy nebo brožury 
3) savý papír
4) rámeček
5) štětec
6) lepidlo
Květiny či listy vložte mezi 2 archy savého papíru a dejte je do knihy nebo brožury. Tuto je třeba zatížit dalšími knihami tak, abychom vytvořili tlak. Po 3 týdnech květiny vyndejte. Nenechávejte je sušit příliš dlouho. Po čase ztrácejí barvu a jsou velmi křehlé a při manipulaci se drolí.
Doporučuji, na základě vlastní zkušenosti, nepoužívat knihy, které máte rádi. Vlhkost z květin knihy ničí.

Rozmyslete si, jaký motiv chcete na svém obrazu vytvořit. Pro začátek doporučuji najít si nějakou předlohu. Pokud nejste umělecky zaměřená, není úplně jednochuché vytvořit vkusný design. To je jednoznačně můj případ. 

Jednotlivé květiny nejprve nanečisto naaranzujte na papír velikosti budoucího obrázku. Pro lepší manipulaci s kvítky doporučuji používat pinzetu. 
Pokud jste s dekorem spokojená, přenášejte květy do finálního obrázku. Každou část lehle potřete lepidlem tak, aby květiny držely na svém místě v obraze.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account