Kamarádka mě nedávno pozvala na její svatbu, která se konala asi před týdnem. Po pozvání jsem byla ráda, že se kamarádka vdává, protože vypadala opravdu šťastně, ale hned jsem také znejistěla, protože jsem vůbec nevěděla, co na sebe. Vzhledem k tomu, že se svatba konala na podzim a její velká část byla ve večerních hodinách jsem musela počítat spíše s formálnějším pojetím, na které jsem ale neměla žádné vhodné šaty na danou svatbu. Proto jsem zjišťovala informace a teď si říkám, že udělám pro vás všechny malý souhrn, který možná některým pomůže.
Jaký je rozdíl v šatech na svatbu pro formální / méně formální svatbu
Většina svateb se koná na jaře a v létě. Já osobně jsem byla na několika takových svatbách a přijdou mi tak nějak příjemnější- ale to platí u mě prakticky u všech událostí konaných za krásných jarních a letních dnů. Pro takovou příležitost jsou ideální šaty na svatbu pro hosty délky cca ke kolenům, nebo koktejlky pod kolena v nějakém jednobarevném, nepříliš výrazném provedení. Já osobně jsem často volila také modely s volnou sukní, které jsou do teplých dnů jednoduše perfektní a celkově příjemné, ale přitom zachovávají společenský ráz. Na formálnější svatbu, případně na svatbu konanou obecně během podzimu a zimy platí podobná pravidla, jako pro plesové šaty. Tzn., že je vhodné volit spíše tmavší barvy, avšak na svatbu není pro dámy úplně vhodná černá. Ideální je tmavě modrá, tmavě červená, fialová, šedá apod. Stejně tak délka šatů by měla být spíše delší, avšak nemusí to být vždy nutnost- ideálně se optejte přímo nevěsty, nebo dalších kamarádek, které se svatby zúčastní, jak moc bude formální, a šaty podle toho volit.
Správná volba doplňků k oblečení na svatbu je rovněž důležitá
U klasické svatby konané na jaře, nebo v létě se počítá s méně formálními šaty na svatbu, ale také například i obyčejnějšími botami bez vysokých podpatků už jen proto, že se často pohybujete venku a někde i na nezpevněném povrchu, kde byste na jehlách nemohla vůbec chodit. Naopak u formálnějších večerních svateb jsou elegantní boty na podpatku prakticky nutností stejně jako doplnění o nepříliš výrazné, avšak spíše luxusnější šperky- ideálně ve zlatém, nebo stříbrném provedení.

1 Komentář
  1. Kamila Novotná 11 měsíců ago

    Velice zajímavé šaty, ale já jsem na své svatbě měla klasické bílé. Obřad jsme měli na radnici, ale svatební hostina na zámku, která byla honosná. Měli jsme na padesát hostů a všichni byli spokojeni se sestaveným jídelníčkem. Celá svatba byla krásně zorganizovaná od mé sestry a nic bych na ní neměnila.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account