Oslava životního jubilea, svatba, promoce. Čeká vás výjimečná akce, na kterou by se slušelo přinést neobyčejný dárek? Ať tak či si chcete jednoduše udělat radost, přinášíme skvělý tip. Darujte sklenku na víno, whisky či jiný destilát a nechte si přímo do ní zasadit postavičku, písmeno, či cokoliv jiného dle oblíbenosti.

Skleněné výroby lze zakoupit na e-shopu rodinné sklárny Mikaglass https://www.mikaglassdesign.cz/leonaglass/.

 

V případě zájmu o personalizované výrobky je možné objednávat také na Instagramu @leonaglass_ nebo e-mailu le**********@mi*******.cz.
 
Figurky a jiné doplňky jsou z tvrdého, borosilikátového skla. Výhodou jsou především jeho vlastnosti. Je žáruvzdorné, pevné a vhodné pro styk s potravinami. Následně se vkládají do různých typů skleniček, kdy se speciální lepidlo nanese na skleněnou plochu a pod UV lampou se nechá vytvrdit. Tyto skleničky je nutné mít ručně, nesmí do myčky. 
Druhou, dražší variantou je přitavení figurky do ručně vyráběné skleničky. V tomto případě lze skleničky mýt i v myčce.
 
O Leona Glass:
Leona Miková začala v roce 2016 pracovat v rodinné sklárně Mikaglass, kterou založil její pradědeček poté, co se v roce 1915 vrátil jako válečný invalida zpět domů do Sázavy. Zima jej v karpatských zákopech připravila o obě chodidla, a tak se z truhláře musel rekvalifikovat. Jako samouk se stal sklofoukačem a v roce 1926 si v rodinném domě zřídil malou dílnu, kterou v letech 1930 – 1931 rozšířil. Válka podlomila jeho zdraví natolik, že roku 1931 náhle zemřel ve svých 41 letech. Dílna byla v roce 1948 znárodněna. Po nuceném přerušení byla firma po Sametové revoluci vrácena Leony tatínkovi, Václavu Mikovi, který výrobu obnovil, rozšířil a modernizoval.
 Leona se do práce se sklem po vzoru nejen svého dědečka zamilovala a v roce 2021 založila vlastní značku LeonaGlass. Zabývá se tvorbou skleněných figurek a špeků převážně na zakázku.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account