Víte, že barvy jsou nejsnadnějším zdrojem energie?
Je snadno přístupná, je všude kolem. Každá barva má svou hodnotu. Nejsou špatné barvy, všechny odstíny naše duše potřebuje. Každý z nás se cítí lépe se svou barvou, když se obklopíte barvami, které máte rádi, které mají u vás psychický význam, můžete tak svůj život obohatit ze dne na den. Svou barvou můžeme toho tolik ovlivnit. Vyhnat negativní energii, smutek, stres. Přivolat lásku, obdiv, krásu, sebevědomí.
Jaká je ta vaše barva? Písněte mi pod článek. Už se těším jaké budou převládat. 😉
Bílá barva
Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.
Černá barva
Je opakem bílé – symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.
Červená barva
Červená je teplou barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii. Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti.
Fialová barva
Je mystická, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů – modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají.
Hnědá barva
Barva trpělivých a spolehlivých lidí – barva země, pokory. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi.
Modrá barva
Patří ke chladným barvám, symbolizuje moře, vodu, svěžest, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch. Je to barva klidu, odpočinku.
Oranžová barva
Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť po dobrodružství. Označuje se za “sociální barvu”, kterou mají rádi extroverti a společenští lidé.
Růžová barva
Symbol něhy, jemnosti a lásky. Je označována jako barva srdce. Z lehka se v ní odráží symbolika červené.
Stříbrná barva
Symbolizuje hojnost, romantiku, naději. Tato barva je často oblíbená ve směsi s jinými barvami.
Šedá barva
Je barvou neutrality a kompromisu. Typická barva stínů vzniklá směsí světla a temnoty. Ve spojení s jinou barvou dotváří své působení.
Tyrkysová barva
Spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Podporuje naše sebevědomí a fantazii.
Zelená barva
Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.
Zlatá barva
Dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, univerzální lásky a nejvyšších hodnot zastoupených idealismem, velkorysostí a šlechetností. Vyjadřuje klid a vyrovnanost.
Žlutá barva
Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť.
A takhle čaruji s barvami já 😉 www.facebook.com/VeraBelinovaSperky/  www.fler.cz/vera-belinova Šperky vyrobené z recyklovaných PET lahví. 
Mějte se krásně 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account