Jsem…
Marcela.
Blíženec.
Nekonečný plánovač a snílek.
Oděvní návrhářka a diplomovaný specialista v oboru textilní výtvarník (obor tisk, tkaní a krajka). Během studií jsem se zúčastnila drobných “fashion” soutěží, v roce 2006 jsem šila večerní šaty pro jednu z finalistek Miss České republiky a v letech 2014 a 2015 jsem byla součástí módních přehlídek.
Chvíli jsem byla návrhářka v kuchyňském studiu, střihačka ve firmě s dámskou konfekcí a konstruktérka střihů ve firmě s “volnočasovou” módou.
Teď jsem hlavně maminka dvou princezen (Klárka 2009/08 a Agátka 2012/05) a malého prince (Davídek 2015/04).
Jak to začalo?
Když jsem se v patnácti rozhodovala, kam půjdu na střední školu, oděvní průmyslovka byla jasná volba. Už jako malá jsem se motala kolem mamky, když šila a pletla… Ale nikdy jsem se nezapojila nějak výrazně. Spíš jsem byla pozorovatel. Až v těch patnácti letech jsem si řekla, že “to” je vlastně ono.
Cesta k vlastnímu tvoření byla ale docela dlouhá… Čtyři roky na střední, pak další tři na VOŠ textilní v Brně a nakonec práce s různým zaměřením. Ale i tam jsem tvořila – ať už návrhy kuchyňských linek, na střihárně nebo přímo střihy.
Po několika přehlídkách, šatech pro finalistku Miss České republiky a letech v práci přišla mateřská a velký návrat ke strojům. Nejdřív drobnosti pro dceru a po návštěvě Olomouce jsem se pustila do kabelek (- prvním impulzem pro tuto tvorbu byla návštěva kamenného obchodu s handmade tvorbou, kde jsem si mohla z blízka prohlédnout výrobky jiných tvůrců. Kvalita nabízeného šitého zboží mě natolik zklamala, že jsem si dala “předsevzetí”, že v tomto oboru budu lepší!).
Každý prodaný kousek mě hnal dál. Naučila jsem se střihy pečlivě vypracovávat, naučila jsem se pracovat s koženkou ale také propracovat každý detail. Spousta barevných kombinací vznikla na základě přání zákaznic.
Nešiji ve velkém množství a nebaví mě klasická sériová výroba. Kvalita u mě vítězí nad kvantitou. Miluju originály a chci svým zákaznicím dopřát pocit jedinečnosti.
Začalo to kabelkou.
Mé kabelky a tašky jsou v ulicích k vidění už od jara 2010. Za značkou  stojím já – Marcela. Sem tam se přidají ruce mé šikovné maminky (při šití), ruce mého šikovného muže (když je třeba donést balíky na poštu) a fantazie našich dětí.
Šít kabelky mi zpočátku přišlo jednodušší. Byly dány rozměry, tvary,… Zákaznice si jen doladila barevnou kombinaci.
Postupem času jsem se rozhodla zařadit do své nabídky i to, co jsem vystudovala – oděvy.
S každou zákaznicí si snažím vybudovat vztah, přijít na to, co se jí líbí a pomoct při rozhodování, která látka či střih je pro ni ten nej!
Funguji jako zakázkové šití na dálku a na obou stranách je spokojenost
– na mé straně, protože šiju různorodé věci
– na straně zákaznice, protože nosí originál

Okrajově šiju i doplňky do bytu/dětských pokojíčků…
Neexistuje pro mě malá zakázka!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account