Miluji pohodlné a volné oblečení, ve kterém se cítím svá. Oblečení, které toto kritérium splňuje, jsou zejména tepláky a volné džíny. No, ale chodit po městě v teplácích? Přeci nejsem blázen! To jsem si myslela do chvíle, než jsem se ocitla v Los Angeles.

    Nezapomenu na moment, kdy jsem poprvé vstoupila do obřího obchodního centra (anglicky „mall“) v Americe. První věc, která mě okamžitě praštila do očí, byly „pochodující tepláky“. Ano, doslova a do písmene téměř všechny Američanky chodily po nákupech v pohodlných teplákových soupravách a utrácely stovky dolarů. Úžasné! Přesně podle mého gusta. Jako bonus jsem brala to, že byly jen mírně nalíčené, bez make-upu a nevznášely se v obláčcích parfémů. Prostě si svou zábavnou činnost (nakupování) chtěly dopřát v co největším pohodlí.


    Američanky (nebo přinejmenším ženy z Los Angeles) evidentně milují pohodlí. Proč ne? Proč se na nákupy do města kdovíjak fintit a líčit, jako bychom chtěly být filmové hvězdy? Proč se rvát do úzkých kalhot (nedej Bože aby si někdo pomyslel, že máme velký zadek!), navlékat na sebe halenky a cupitat v lodičkách?
    Představovala jsem si, jak by se asi cítila jedna z těch Američanek, kdyby se ocitla v nákupním centru někde v Praze? Určitě by si musela připadat jako chudá příbuzná.
   Poté, co mi kamarád hlásil, že v jiné čtvrti Los Angeles viděl Pamelu Anderson, jak si šla do kavárny Starbucks koupit kafe ve vytahaných teplácích, měla jsem jasno. To by bylo, aby se „tepláková móda“ neujala v Česku. Jsme národ, který docela rád „kopíruje“, tak proč ne?
   Ze slunné části Kalifornie k nám už přeci kdysi dorazila móda „holých pupíků“. Není důvod neprorazit. Co se jednou ujme, to tady už většinou zahnízdí. Odhalené pupíky lze u nás dokonce spatřovat celoročně (slečny vyznávající tuto módu asi neví, že v Los Angeles je stále teplo a tudíž holý pupík tam nepředstavuje žádné zdravotní riziko). Tepláková móda se dá provozovat po celý rok, a to bez zdravotních rizik. Jakmile české ženy přijdou na to, jak je to nesmírně pohodlné, určitě se to ujme.
    Během jednoho z mých pokusů prosazování nové módy po Praze mě překvapila žena (snad stoletá) s koženou lékařskou brašnou, v módních kalhotách a elegantním saku. Hned za ní se vynořila stařenka (asi stejného věku) – v módních šatech a s kabelkou s výrazným květinovým vzorem. Vypadala jako ze žurnálu. Nenápadně jsem si začala sundávat teplákovou bundu (zakoupenou v losangeleském „mallu“).
    A už žádné tepláky, řekla jsem si. Sice jsou pohodlné, ale připadám si, jako kdybych utekla z nějakých běžeckých závodů. Tady to prostě nefunguje. Kašlu na pohodlí. I když… stejně těm Američankám závidím.
    Přesto máme jedno společné: Američanky v teplácích si každý víkend pohodlně utrácejí dolary, zatímco české ženy se v pohodlných teplácích o víkendech rýpou na zahrádkách a tráví čas v kuchyni.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account