Ale na Valentýna je ten pravý čas něco uvnitř změnit a milovat sebe.

Nikdy jsem nebyla supr štíhlá. Chtěla jsem štíhlejší nohy, placatější bříško. Ale naštěstí jsem ve svých 11 letech začala aktivně sportovat a problém se trochu zmírnil. Přesto jsem se styděla za svoje nohy, které nebyly jak špejličky, schovávala svoje stehna a po porodu i bříško, které ať chcete nebo
ne vypadá po 2 dětech úplně jinak než předtím. Při každém pohledu do zrcadla jsem vnitřně cítila, že ta postava by mohla být hezčí.
Znáte to. Stojíte před zrcadlem a pomalu, ale jistě začínáte sebe sama nenávidět, nebo alespoň nemít ráda. 
Jako lektor yogy jsem bojovala s tímtéž. Je tahle práce vůbec pro mě? Vždyť všichni lektoři se zamotají kolem dokola a jsou kost a kůže. Já nejsem a možná nikdy nebudu.
Po hospitační hodině u jedné z takových hubených lektorek, kdy se do mě paní lektorka nepřestala celých 60 minut obouvat a schazovat mě před sálem 20 lidí (Reklama jak víno, no ne? :-D), jsem se definitivně rozhodla. Jdu do toho, nejen pro sebe, ale pro všechny ženy, které cítí totéž. Které nejsou suprštíhlé a spokojené se sebou. Dámy i my máme právo milovat svoje tělo a možná ještě více než ostatní.
Důkazy, že nás naše tělo miluje nade vše:

Zanesená lymfa je dar našeho těla.

So svého těla vkládáme spoustu toxických jedovatých látek. Jídlem. Dýcháme je. Ale tím nejhorším je stres. Stres vytváří toxické látky přímo uvnitř našeho těla. Naše tělo je velmi chytré a nenechá se a nás hned otrávit jedy. A tak je obaluje do tuku, ředí je v lymfě. Aby přežilo a vedlo nás s láskou dál na naší cestě životem.

Tukové buňky jsou ochranou našeho těla proti nespravedlnosti okolí.

Kolem nás se děje mnoho nespravedlností. Jsou tu proto, aby všechny z nás učily. Ale to my na začátku nevidíme. Vnímáme jen to příkoří od druhých. A čím dál častěji si tvoříme bariéru, aby jedovatá slova a myšlenky druhých, ale i jedovatá slova a manipulace z médií nás tolik nebodala a nebolela.

Nemoc znamená, že naše tělo nás miluje a snaží se s námi mluvit dřív, než bude pozdě a budeme se s ním muset rozloučit.

Nemoc je již výrazným voláním těla po nápravě vnitřního nastavení. Opakuje stále jednu větu: “Postav sebe sama na první místo. Posaď sebe sama na svůj vlastní královský trůn. Pak tu spolu budeme dlouho a ve zdraví.” My jsme ale mnozí řeč svého těla, řeč matky Země nebo Boha v nás zapomněli.” Přesto tělo nad námi nezlomí hůl a doslova do posledního dechu se snaží, abychom se vydali správnou cestou.

No nemilovali byste někoho, kdo to s vámi myslí dobře, přesto, že mu občas ubližujete. Tady může vyrůst láska, která nezná hranic. Láska k sobě a vlastnímu tělu.


CESTA KE ŠTÍHLOSTI VEDE SKRZE LÁSKU K SOBĚ
Jestli vám štíhlí, kteří tím neprošli tvrdí, že to znají. Nesouhlasím. Ano, mají vztah ke svému tělu v tomto ohledu vyřešený, ale nikdy nemuseli překračovat svoji psychiku, která je tím hlavním v tom, jak nakonec vypadá naše tělo.
Je třeba se začít milovat každou buňkou. Je třeba se nejprve do sebe zamilovat a pak přijde štíhlost téměř sama.


3 kroky, které mi pomohly milovat sebe sama každou buňkou.

KROK 1: Hubnout a krásnět začne tělo, které sami milujete.

Nejprve jsem musela spadnout na dno a probudit se. Nechci na tomto místě popisovat svoje životní trampoty, ale pravdou je, že právě ty mne dovedly k poznání, že to, co si o mě myslí druzí je jejich trauma, ego nebo cokoli jiného a se mnou to má společné něco jen tehdy, když s tím souzním. A kdo by chtěl souznět s větou: “Jsem tlustá, nebo jsem neschopná.”

KROK 2: Postavit se do role královny a v ní už zůstat.

Královna může být méně hezká než služka, může mít silnější kolena nebo cokoli jiného, ale pokud se jako královna chová a hlavně cítí, nekonec bude sama tou nejkrásnější bytostí v království. Možná na začátku nezvládnete otočit afirmaci do věty: “Jsem krásná a štíhlá” a  u toho ji procítit každou svou buňkou. Zároveň se u této afirmace cítit opravdu krásnou a štíhlou. Ale, co si myslím, že zvládnete je afirmace: “Jsem královna a také se podle toho chovám.” Do pocitu si přidejte svou silnou stránku, ať je jakákoli. Bystrý úsudek, rychlá reakce, slovní hbitost. Cokoli. Hlavně ať je to královský pocit.

KROK 3: Krokem 3 je pro mě YOGA.

Yoga je soubor pozic, dechu, životního nastavení, které s pocitem Královny ve vás samých souzní. Po čase cvičení začnete v těle cítit obrovsky příjemné pocity, klid, objeví se úsměv na tváři. Je snadné se díky yoze do svého těla zamilovat. Jen skrze své tělo můžete prociťovat pocity blaženosti a harmonie uvnitř sebe sama.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account