V dnešní době je moderní třídit odpad, recyklovat cokoliv jde, využívat nepotřebné věci k dalšímu využití. Každý si to může přizpůsobit k obrazu svému. Každopádně já to pojala asi takto…
Jako rodina třídíme denně odpad klasicky na papír, plasty, sklo. To dělá většina lidí. Pak se snažím občas využít některé věci, jako jsou třeba roličky od toaletních papírů, které by se jinak vyhodily, na výrobu dárkových krabiček. Drobných dárků pro radost není nikdy dost.
Ale co opravdu miluji, je třídit nepotřebné oblečení. Každou sezónu udělám prostě “průvan” ve skříni. Co tam leželo dlouho bez povšimnutí, ať už z důvodu nevhodného dárku či změny velikosti, je určeno k dalšímu využití. Buď hodím takové věci do pytle a dám na charitu, nebo obdaruji kamarádky. Jindy si uděláme bazárek pro lidi z kostela. Tam si každý zdarma vezme to, co se mu líbí, a přinést může kdokoliv cokoliv, o čem si myslí, že je zachovalé a udělá někomu dalšímu radost.
Dřív jsem pořádala módní koutky pro ženy na mateřské a takové bazárky se staly velmi oblíbenými. K tomu se ještě ženy dozvěděly o tom, co které sluší podle typu postavy, a pokud chtěly, mohly se radami i řídit. O módě by se dalo psát mnoho, nakonec je však nejdůležitější jedna vêc, vybrat si vždy ten svůj styl, ve kterém se budeme cítit dobře. A neztrácet úsměv na rtech. Móda má sloužit nám, ne my jí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account