Když společnost PSN loni dokončila rekonstrukci Paláce Dlážděná, byla to velká sláva. Architektům se mistrně podařilo zkombinovat noblesu neorenesance s moderními prvky, které obyvatelům zaručují maximální komfort. Dokázali se popasovat s neblahým odkazem komunistické přestavby i náročným archeologickým průzkumem, který sahal až do poloviny 14. století. Průzkum také odhalil základy starší měšťanské zástavby z přelomu 18. a 19. století.
Nádherný bytový dům jako takový přitom v Dlážděné ulici, která je součástí Nového Města pražského, zapsaného na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO, vyrostl na konci 19. století. Autorem architektonického návrhu je Václav Sigmund, který se podepsal i návrhu slavného domu Na Kocandě na Starém Městě pražském.

Foto: Palác Dlážděná, vnitroblok, zdroj: PSN
Když se rekonstrukce podaří…
Citlivá rekonstrukce, na které se podílelo studio Jakub Cigler Architekti, kladla důraz na kvalitní řemeslný detail, moderní technologie a ekologickou udržitelnost. Honosnou neorenesanční fasádu, dekorace a štuky tak provází i preciznost moderních značek jako Laufen a Laufen by Kartel, Hansgrohe, P.M.H. nebo Villeroy & Boch.
Výtah obyvatele zaveze na pozoruhodnou vyhlídkovou terasu na střeše, ale i do privátního wellness se saunou a posilovacími stroji v suterénu. Tam se nachází také podzemní garáže s automatickým systémem parkování, částečně zasahují i do dvora. Nad nimi vyrostla příjemná odpočinková zahrada jako ukázka perfektně využitého vnitrobloku.

Foto: Palác Dlážděná, interiér, zdroj: PSN
Poslední volný byt
Nebývalý komfort Paláce Dlážděná si v současné době již mohou naplno vychutnávat noví majitelé bytů. Všechny byty jsou již prodané, až na jednu výjimku.
K prodeji je již pouze poslední volný byt. A ne jen tak ledajaký! Jde o mezonetový byt 3+kk v sedmém podlaží o celkové ploše 109,2 m2.
Na koho asi tento luxusní byt v centru Prahy čeká?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account