Také řešíte neustále a tu samou otázku… Co si máte vzít na sebe?

Pokaždé stojíte před narvaným šatníkem k prasknutí, ale prostě nemáte co na sebe! Takovou otázku řeším několikrát denně… Ještě více mě v tom podpoří přítel, který mi vždy připomene, že mám přeci tolik oblečení, že kdybych si na každý den vzala něco jiného, tak to do smrti nikdy neunosím …

Už jsem přišla na to, v čem je háček …

1. Vytváříme si k oblečení citový vztah
Také máte v šatníku několik kousků (v mém případě je to snad půlka šatníku), ke kterým máte citový vztah? Je to sukně, ve které jste byla u státnic, šaty, ve kterých jste šla na prvním rande s vaším manželem nebo třeba první luxusní kabelka, kterou jste si koupila. Oblečení, které má už svá nejlepší léta dávno za sebou, ale vy se s ním nemůžete rozloučit.

2. Čekáme a hledáme …
Na druhé straně máme v šatníku takové kousky, do kterých už několik let hubneme, popřípadě čekáme na vhodnou příležitost, na kterou můžeme daný kousek vynést. S největší pravděpodobností už do nich nikdy nezhubneme.

3. Nákupy v záchvatu vášně nebo úzkosti
Za třetí máme v šatníku takové originály, které jsme si spontáně a bezmyšlenkovitě koupily v záchvatu vášně nebo úzkosti. Věci, které nám k ničemu neladí, nelichotí naší postavě a vlastně ani životnímu stylu … Jednodušše se v nich necítíme a nosit je asi nikdy nebudeme.

4. Nástrahy sociálních médií
Lovení nových lajků na Facebooku nebo třeba followerů na Instagramu nám brání sdílet fotky, kde bychom byly ve stejných outfitech. Ten samý outfit nám přeci nebude nikdo chválit dvakrát. A vezmeme-li frekvenci postování našich fotografií na sociální média, zjistíme, že můžeme mít daný outfit na sobě pouze jedenkrát … A tyto outfity, ač velice oblíbené, se nám postupně také kupí v šatně …

Ano, a to jsou všechno důvody, proč nemáme nikdy nic na sebe, i když nám šatník praská ve švech … Pokud jste jako já, přesouváte tyto “nenositelné kousky” z jedné strany šatníku na druhou. Po roce či dvou je již umístím do krabice s tím, že je určitě někomu věnujete, ale zatím v té šatně zůstanou. Co si myslíte, že se stane následující rok? Samozřejmě, že je z krabice opět vyndáme a dáme na ramínko … Přeci se budou tento rok někdy hodit…. Co si budeme nalhávat, nebudou!

A jak z toho ven? 
Bylo mi opravdu líto všech těch mých krásných šatů, sukní, bot a kabelek, které jsem měla maximálně jednou na sobě. A proto jsem se rozhodla založit projekt Fashion Icon >>> Tvůj druhý šatník. Proč i vy byste měly utrácet peníze za nové kousky, které si vezmete, v lepším případě, jednou na sebe, v horším případě, neopustí ramínko vašeho šatníku. Přestaňte si je kupovat a raději si je půjčte. A jak se říká: “Za málo peněz, hodně muziky (outfitů).”… Půjčení outfitů vás vyjde na zlomek ceny. Tak neváhejte a půjčte si váš první kousek.

Hodně štěstí při hledání nových outfitů 🙂

Lenka

Zdroj foto: Lenka Rož Schánová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account