Se zimou přichází jeden důležitý úkaz, který hodně ovlivňuje naši náladu a energii. Asi tušíte, že je to kratší den. Čím méně máme totiž světla, tím častěji se u nás objevuje únava a s tou jdou ruku v ruce špatné myšlenky.

Jeden průzkum, o kterém mi vyprávěl kolega v práci, dokonce zjistil, že tmavé oči jsou na dostatek světla ještě citlivější (více o průzkumu najdete například tady >>), tak si musí dávat o to víc pozor, aby nespadly do nějaké depresivní poruchy. Naštěstí, pokud se jedná o sezónní depresi, pak se nejedná o tu v tom pravém slova smyslu, takže alespoň něco je na tom pozitivní.

Jak si nenechat vzít náladu

Počasí lidskou náladu ovlivňuje od pradávna. V dnešních dne k tomu ještě navíc začínají přispívat blížící se Vánoce. Proto je tak důležité, abyste se opatrovali. Abyste dokázali sami sebe dát na první místo, protože pokud toho nebudete schopní, ze sezónní deprese snadno uděláte tu pravou. Věci jdou vždy ruku v ruce, tak buďte opatrní na to, co Vám říká Vaše tělo.

Zkuste tedy pár triků, které Vám pomohou se lépe cítit každý den. Hlavně nepodceňujte, pokud máte delší dobu špatnou nebo nulovou (prázdnou) náladu. To, že nejste v depresích neznamená, že jste šťastní a pokud nejste šťastní, pak to je pro Vás důležitý signál k řešení. Vím, že jako lidé máme tendenci začít něco dělat, až když je nám nejhůř, ale není to škoda?

Co by tedy mohlo pomoci, abychom se vyhnuli špatné náladě přicházející se zimou? Zkuste následující:

  1. Plánujte si den – abyste měli přístup ke slunečnímu svitu. I když je pod mrakem, pořád naše oči vnímají přirozené světlo slunce.
  2. Pouštějte si svou oblíbenou hudbu – hudba, kterou máme rádi je v souladu s našimi buňkami. Je to jako okamžitý energetický elixír. Nebojte si ho ordinovat pravidelně.
  3. Větrejte – potřebujete kyslík. Pokud většina Vašeho denního času se odehrává v kanceláři nebo u počítače, naplánujte si pauzy na větrání nebo protažení, nebo na to, že půjdete na chvíli na vzduch. Budete koukat, co to dokáže.
  4. Naučte se dobíjet si baterky – každý to děláme jinak, ale víme, jak na to – co nám dělá dobře. Plánujte si čas tak, abyste měli pravidelně svůj prostor.
  5. Volte si myšlenky – pokud se přistihnete, že myslíte na něco špatného, z čeho máte negativní pocity, proveďte vědomou volbu, že budete myslet na něco jiného – třeba si pusťte krátké video něčeho zábavného. Hlavně špatným myšlenkám nedovolte, dále se rozvíjet.

Pracujte se svým časem

Já osobně mám oči skoro černé a vím, že jsem v zimě citlivá na špatnou náladu a snížení energie. Vím to, znám se. Chození ve škole v zimě na sedmou bylo pro mě tak neskutečně těžké, že jsem mívala fyzické projevy odporu, dělat něco takového. Přišlo mi, že jdeme do školy za tmy, odcházíme ze školy za tmy. Když jsem potom pracovala, bylo to stejné. Proto dneska, pokud je to alespoň trochu možné, tak pracuji u okna, pracuji hned jak slunce ráno vyjde, abych si ho užila co nejvíc a snažím se končit s prací těsně před tím, než zapadne, abych zase viděla den. Vyloženě musím řídit svůj přísun světla.

Kdysi jsem to řešila solárkem, které mi dělalo přímo blaho na duši, ale to v aktuální situaci nejde, tak jsem musela vymyslet jiný způsob. A musela jsem se zastavit a popřemýšlet nad tím:

  • Čeho chci dosáhnout?
  • Čemu se chci vyhnout?
  • Jaké mám možnosti a prostředky?

I Vy sami sobě pokládejte otázky, abyste se vyhnuli tomu, co Vás ohrožuje nebo může ohrožovat.

„Nálada je důležitá, protože to je pocit, který řídí naše myšlenky.“

A naše myšlenky pak řídí, naše chování. Vše se vším souvisí a pokud budete o svém životě přemýšlet, některé vazby Vás možná sice překvapí, ale jak na ně jednou kápnete, už bude snadné s nimi zatočit. 🙂

Chcete lépe řídit svou náladu a ještě si k tomu do života přivolat více splněných přání? Tak do toho s mým Akcelerátorem přání. Výsledky, kterých s ním dosáhla moje testovací skupina byly naprosto úžasné a mohou to být i Vaše výsledky.

Vaše Lenka

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account