Většina z nás žije v dennodenním shonu a stresu. Náš domov je našim útočištěm, místem, kde se potřebujeme cítit bezpečně a příjemně a kde čerpáme nové síly. Čistota a vůně nám vytváří z našeho domova útulné prostředí pro odpočinek a psychickou pohodu. Toto jsou také hlavní faktory, které nejen nám, ale také každé návštěvě, formují první dojmy a celkovou atmosféru našeho království. 
 Hra s emocemi
Čistý a voňavý domov si toužíme udržovat každá z nás. Vůně ovlivňuje naši náladu a psychiku, jelikož prostřednictvím čichu vnímáme své okolí a všechny vjemy kolem na nás působí. Kdo by si taky nepřál, aby pro něj byl jeho domov zdrojem dobré nálady a pozitivních emocí? Pozitivní emoce můžeme kromě čistoty a vůně vytvořit také pomocí správného světla, použitých materiálů a barev. Náš domov si můžeme zútulnit díky správně sladěným polštářkům, příjemné dece, do které se můžeme v chladnějších letních večerech zachumlat a vnímat v klidu pohodu kolem nás.  

Pohodlných polštářků není nikdy dost. Polštářky značky Dutchbone přichází z Nizozemska a jsou vyráběny z přírodních materiálů a často rukodělnými technikami. S polštářky Dutchbone proměníte atmosféru vašeho obýváku a zakoupíte je na www.bonami.cz. 

Harmonie domova
Zdravý a harmonický domov začíná u čistoty. Zjednodušme si prostor kolem nás, odstraňme přebytečné chytače prachu a vytvořme si příjemné prostředí díky dostatku světla a harmonické vůni. Ať se podíváme na filozofii Feng-shui, či aktuální trend tzv. hygge, všude se dočteme, že pravidlo číslo jedna je jednoduchost, čistota, pořádek a příjemné aroma. Podle průzkumu Češi v práci stráví v průměru více než 41 hodin týdne a svůj volný čas následně tráví u televize či čtením. Určitě stojí za to, abychom si tento volný čas užili v pozitivním a příjemném prostředí. Světlo a vůně dokáží vykouzlit oázu klidu a navodit pocit spokojenosti.
Uklidňující světlo
Vonné svíčky se těší čím dál větší oblibě, jelikož vyčarují hřejivé světlo a příjemnou vůni, kterou můžeme střídat podle nálady. Svíčky jsou skvělou volbou, jak protkat domov voňavým jiskřením. Podle statistik patří Dánové mezi nejšťastnější národ a pojem hygge, vyjadřující harmonii či zjednodušeně životní klid, vznikl právě zde. Dánové jsou svíčkami doslova posedlí a patří mezi největšího spotřebitele svíček na osobu v Evropě. Pokud se zeptáte Dána na hygge, 85 % z nich si jako první vybaví svíčky. 

Vyzkoušejte svíčky značky Village Candle, které vydrží hořet neskutečně dlouho a vytvoří kouzelnou atmosféru. Dekorativní vonná svíčka Village Candle se dvěma knoty ve skleněné dóze s víčkem a sametovou vůní kašmíru hoří až 105 hodin a k dostání je na www.village-candle-cz.cz.

Vůně domova
U všech textilií, ve kterých doma lenošíme či se do nich oblékáme, vnímáme velmi silně jejich vůni. Vůně oblečení nás navíc provází po celý den a provoněné lůžko nám pomáhá snadno usnout. Vybrat si ten pravý prací prášek či aviváž s intenzivní pro nás příjemnou vůní se určitě vyplatí a ocení to všichni členové domácnosti. 

Vyzkoušet můžete novou řadu aviváží české značky Wansou PREMIUM, která má nové harmonické vůně. Tyto koncentrované avivážní prostředky se pyšní tou nejvyšší kvalitou a dlouhotrvající vůní. S avivážemi Wansou se budete nad vašim voňavým prádlem jen rozplývat. Aviváže seženete v prodejnách Globus, Penny, Coop, Hruška, Čepos a Enapo.
Bytový parfém
Luxusní možnost, jak provonět náš domov, nabízí bytové parfémy, kterých je na trhu již velké množství a velký výběr. Bytové parfémy dokáží dodat našemu interiéru omamnou vůni a před každou návštěvou stačí jeho lehké použití a dobrý první dojem je zaručen. Bytový parfém dnes lehce seženete v různých osobitých vůních, a tak bude snadné najít tu, která sedne právě vašemu „nosu“. 

Luxusní interiérové parfémy značky Rituals příjemně provoní váš dům či byt. Vybrat si lze z několika originálních vůní, které potěší vaše smysly. 
Aroma lampa
Aroma lampa je skvělá volba, jak zpříjemnit svůj domov a vytvořit uklidňující atmosféru, nejenže najdeme na trhu nepřeberné množství aroma lamp a olejíčků, ale velkým benefitem mohou být i příznivé účinky správně vybraného olejíčku na náš organismus. Hlavní však zůstává jejich omamná vůně, kterou zaplní nás interiér. Pokud sáhneme po správné vůni, můžeme díky ní pozitivně naladit naši mysl.

Katalytická lampa Maison Berger Paris Origami je perfektním doplňkem v domácnostech a představuje příjemný způsob provonění interiéru. Lampa je určena jak k provonění prostor, tak k čištění a dezinfekci vzduchu v uzavřených místnostech. Cena 1.155 Kč, k dostání na www.notino.cz.  
Květiny
Hrnkové i řezané květiny přinesou do našich domovů kousek přírody, kterou v dnešní době mnoho z nás postrádá. Už jste viděli třeba kokedamy tzv. levitující květináče? Rozhodně budou atraktivním prvkem interiéru. Živé řezané květiny nás navíc obklopí omamnou vůní a pestrými barvami, které potěší náš čich i zrak.

Kokedamy mají svůj původ v Japonsku, kde je jejich výroba tradiční technikou. Kokedamy jsou vhodné pro zpříjemnění a oživění interiérů, protože zdůrazňují přirozenou krásu rostlin. Svěží volba je například závěsná kokedama – okrasný citrus, který lze zakoupit na www.kokedamy.cz.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account