Jack Monroe začala blogovat o své chudobě. Teď je kuchařskou hvězdou.
Její příběh se jeden čas valil z každých novin a z každého časopisu. A není divu. Jméno mladé svobodné matky Jack Monroe se skloňovalo v britském tisku skoro stejně často jako Kate Middleton, ovšem z úplně jiného důvodu. Není to tak dávno, co Jack byla chudá jako kostelní myš. Když zaplatila nájem, elektřinu, složenky a dětské potřeby pro svého syna, zbylo jí pouhých deset liber na týden.
Prodávala, co mohla, a začala u toho psát. Že chudoba není jen fakt, že vám vypnou topení nebo odpojí lednici. Že mnohem víc než vlastní kručící žaludek bolí, když lžete svému synovi, že večeři, snídani, oběd už jste snědla, a přitom hladovíte. A že když vaše dítě dojí cereálie a prosí vás o toast s džemem, který nemáte, bolí to jako žádné jiné utrpení. Nejprve se přestanete stříhat a chodit na pedikúru, pak ztlumíte topení, začnete prodávat nábytek, talíře, hrnky, lžičky, až vám od každého zbydou jen dva kusy. Přestáváte možná věřit, ale váš život pokračuje dál, protože… protože musí. Jack o všem psala tak upřímně, že její příběh vás prostě nemůže nerozplakat.
Chudoba ji donutila přemýšlet, jak žít a hlavně jak nakrmit svého syna i sebe za málo peněz. Začala vymýšlet „levné“ recepty a přidávala je ke svému příběhu na blog. Receptář úsporného vaření se stal hitem internetu a ve Velké Británii vyšla v knižní podobě v nakladatelství, které za to autorce zaplatí tisíce liber.
Recepty se proslavily nejen díky silnému příběhu autorky, ale také z toho důvodu, že odkryly realitu současného světa – stoupající chudobu v bohaté Velké Británii na počátku 21. století. Příběh Jack ukazuje, že statistiky o chudobě nejsou jen čísla, ale že se týkají konkrétních lidí. Ale taky že kritické momenty života se dají zvládnout. Když máte přátele, kteří vám pomohou, a schopnost vytrvat, nevzdat se, i když je nejhůř, dostaví se nakonec i tolik potřebné štěstí. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account