NANOS

Scifi thriller od německého spisovatele Tima Leibiga
Příběh z blízké budoucnosti, kdy lidé díky nanočásticím v potravinách přišli o svobodnou vůli. Stávají se tak poslušnými občany. Ale i mezi nimi se najde pár lidí, kteří jsou “free”, tedy rezistentní vůči manipulativním nanos. Rebelové, kteří bojují proti systému. Mezi nimi se ocitá i hlavní hrdina Malek, uprchlý vězeň s jediným cílem: přežít.
 
Obvykle si nevybírám knihu podle obalu, ale tomuhle krasavci jsem nemohla odolat… A nelituji, byla to parádní jízda! Příběh měl spád, nenechal mě na chvilku oddychnout. Knihou mě provedly sympatické postavy (je komu fandit, to je pro mě v knize důležité), ale pozor, ne všem se dá věřit i když se to tak na první pohled zdá 😉 Přečteno jedním dechem….
 
 

KNIHA HŘBITOVA

Fantasy příběh od krále hororu a fantasy Neila Gaimana
Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk. Tedy, mohl by být, ale žije na hřbitově, kde ho vychovali místní duchové. Díky nim přežívá a učí se spoustu užitečných věcí, třeba jak se stát neviditelným pro lidi. 
Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí – prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer.
Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu…

 
Můj dobrý kamarád Nikdo Owens. Na svůj věk docela chytrý a vyspělý. A navíc umí spoustu žůžo věcí, třeba projít zdí a nebo prostě Zmizet… Nejednou jsem měla chuť procházet se po hřbitově a hledat chlapce, který mi poví zajímavé historky o lidech, kteří zde odpočívají.

Neskutečný a okouzlující svět Neila Gaimana spolu s jeho humorem (někdy trochu morbidním) mě zcela pohltili. Sympatické postavy se staly mými podivnými přáteli a já se jejich dobrodružstvím skvěle bavila. Příběh má spád a já si ani neuvědomila, že je konec víkendu 🙂 Prostě parádní čtení (nejen pro děti, i když pro ně je asi kniha primárně určená :-))

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account