Sice už jsou Vánoce za námi, ale musím přiznat, že já jsem dávala pryč vánoční výzdobu teprve nedávno, protože se mi moc líbila a říkala jsem si, proč si občas aspoň kousek rozsvíceného domu, nebo zahrady nedopřát v těchto tmavých zimních dnech. Minulý rok jsme se přestěhovali do nového a já jsem pořizovala většinu vánoční výzdoby- musím říct, že jsem byla sama překvapená, co všechno se dá koupit, když člověk trochu hledá a také bych chtěla jako bytová designérka trochu poradit, jak vánoční osvětlení zdobit a kombinovat.

Jaké vánoční osvětlení využít na dům a zahradu

Pryč jsou doby, kdy osvětlení tvořily víceméně jen světelné LED řetězy– dnes se dají koupit nejrůznější sítě, světelné závěsy, světelné deště, svítící krápníky, figurky, ale i celé osvětlené umělé stromy apod. – hodně různých typů najdete například na a-market.cz, případně v některých obchodních domech pro dům a zahradu jako jsou např. obi, nebo hornbach. Pokud budete vánoční osvětlení využívat venku, pak je důležité vybírat takové, které splňuje požadavky krytí IP 44, nebo vyšší (čím vyšší číslo, tím lépe). Osvětlení s nižšími hodnotami IP jsou určeny pouze do interiéru (většinou je vyráběno IP 22). Pokud si nejste jistá, jestli nebude osvětlení příliš zářit, pak už dnes můžete relativně běžně sehnat i osvětlení s nastavitelným jasnem (jedná se především o LED řetězy, světelné závěsy a deště)- u nich můžete po krůčcích nastavit intenzitu osvětlení. Podobně praktická funkce je také časovač, který bývá ve většině případů nastavený tak, že vánoční osvětlení 8 hodin svítí a pak zůstává 16 hodin vypnuté. Po uplynutí 16 hodin se opět zapne. Osobně mám nastaveno, aby se mi osvětlení rozsvítilo ve 4 hodiny odpoledne s tím, že svítí vždy do 10 hodin, což mi přijde naprosto ideál. Samozřejmostí jsou pak různé typy blikání, ale třeba i dálkové ovládání.

Světelné led vánoční řetězy – zobrazit produkty

Jak dekorovat vánoční osvětlení?

Pokud si nejste jistá v kramflících, pak se určitě nepouštějte do nějakých extra barevných variací- aspoň ne venku, pokud tady nechcete dosáhnout přeplácaného vzhledu ála americká ulice. Raději si zvolte jednu barvu (teple bílá, nebo studeně bílá) a tu použijte na celé venkovní vánoční osvětlení. Osvětlení nemusíte nutně vymýšlet od nuly- zkuste se inspirovat např. v obrázcích vyzdobených vánočních domů na googlu.

Pokud chcete dosáhnut jemného a elegantního vzhledu, pak je vhodnější se držet podobného rázu osvětlení všude- lze kombinovat vánoční LED řetězy, světelné řetězy, světlené deště z podobně velkých LED diod s tím, že diody by od sebe měly mít také podobně velké rozestupy. Takové osvětlení už není ideální kombinovat například se světlenými řetězy, nebo krápníky, které přeci jen působí jiným dojmem a celkový elegantní pocit by narušovaly.

Vánoční osvětlení na A-market.cz – zobrazit nabídku

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account