Trend minimalismu ala „Capsule wardrobe“
 
Capsule wardrobe vyjadřuje systém, kdy je šatník striktně omezen na daný počet kousků.  Číslo, které omezuje Váš šatník, si každý nastaví sám, ale nemělo by přesáhnout číslo 50. Jinak by přístup ztratil smysl. Nutno také podotknout, že do celkového čísla se nezapočítávají pouze ramínka ve Vaší skříni – ale i doplňky, kabelky a obuv.
 
Můj první dojem z tohoto přístupu byl „NEMOŽNÉ“. Seděla jsem v kavárně a úplnou náhodou se zúčastnila přednášky na toto téma. Na cestě domů mi to nedalo a myšlenka se mi stále honila hlavou. Po příchodu jsem se postavila před své dvě skříně, otevřela je a sama byla najednou udivená, kolik věcí vlastně mám. Zničená, když mi došlo, že sotva 15% z toho vlastně nosím.
A když se nad tím zamyslíme hlouběji, přístup má něco do sebe. I na módních molech každoročně bodují stále stejné kousky ala “malé černé, lodičky, psaníčko, svetřík, bílá halenka, skiny jeany a druhé, které vypadají, jak vašeho partnera. Tenkrát jsem si uvědomila, že šatník mám opravdu nafouklý k prasknutí, botník, který čítá přes sto párů bot, že mám vlastně jako svou malou sbírku radosti, která už mi dávno nepřináší radost.
Proto jsem se rozhodla, že své věci prodám. Vedl mě k tomu I fakt, že minimálně polovina mého šatníku má ještě cedulky, nebo jsem je nikdy neměla na sobě, protože konzervativně nosím stále to samé. Paradoxně mám šatník, který by oblékl hned minimálně 100 dam a já stále tíhnu ke svým oblíbeným kouskům.
Jeden večer jsem tak vzala foťák, vytáhla na kupu věci, co nenosím a fotil a fotila. Následně jsem stáhla aplikaci vinted a nahrávala další dva dny své kousky, kterých tam teď prodávám okolo 100 kusů. A musím říct, že každý prodej mi dělá radost. Vím, že někomu se kousek bude hodit, vykouzlí úsměv na tváři a mě uvolní místo pro nové objevy nebo pouze prázdné ramínka.
 
 
PS: Na vinted mě najdete pod přezdívkou: jezkovdi, odkaz: https://www.vinted.cz/uzivatele/564150-jezkovdi

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account