Román o lásce s prvky investigativní reportáže podle skutečné události

Může být život postižené ženy na vozíku úžasně zábavný a plný dobrodružství? Evidentně ano. Šárka, obyčejná dívka z malého města v Sudetech, ve dvaadvaceti letech po nehodě ochrnula. Rozhodla se ale, že se nepromění v bezmocnou zapšklou chudinku. Manžel ji opustí, ona sama vychová syna. A objeví, že i paraplegik může mít skvělý sex. Po rozchodu s partnerem, který ji využíval, se rozhodne, že s chlapama už nechce nic mít. Pak se ale internetově zamiluje do Pákistánce Tabishe a život nabere nečekané obrátky.

Román Tříska je psaný podle skutečného příběhu jedné statečné ženy. A nese v sobě prvky investigativní reportáže. Odhaluje nečekaná zákoutí života lidí s postižením a čtivou formou podává zprávu o málo známých aspektech činnosti českých zastupitelských úřadů, cizinecké policie i justičního aparátu.

Iva Pekárková píše tak jak žije – osobitě, po svém, bez ohledu na všeobecné mínění. Iva umí žít a umí psát. A umí psát o lásce. Pravdivě, neokázale, nepotřebuje k tomu sladkobolně cukrový slovník. Její Třísky se mi zadřely pod kůži jako tříska a už pár dní mne tam tlačí a nutí přemýšlet o našich jednoduchých životech, o našich jednoduchých láskách a manželstvích, které si druhdy sami komplikujeme z rozmaru, nudy, hlouposti…

Knížku každopádně doporučuji k přečtení, líbila se  mi.

1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    četla jsem, pěkná kniha 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account