Připravte si nádhernou dekoraci tím nejjednodušším postupem, který vás jen napadne. Nebo si raději dáte trochu práce? I pro vás máme skvělý tip – vitrážkovou dekoraci.


 

1. Do nedekorované čisté, ale suché lahve vložte barevná světýlka a hned máte romantickou lampičku.
 

2. Nebo si obrázek nakreslete barvou na sklo a vybarvěte třpytivým glitrovým lepidlem. Do této lahvičky jsme dali sypký cukr a lahvička se rázem proměnila v užitečného pomocníka.

  Vitrážková dekorace
Zabere trochu více času, soustředění a námahy. Odměnou vám bude krásně barevná lahvička. A když do ní vložíte světýlka, vznikne další rozmilá lampička.
 
Jak si ji zhotovit?
Připravte si:
1 čistotou skleněnou menší lahev * dárkové celofánové sáčky různé barvy * oboustrannou lepicí pásku * nůžky * pinzetu * stříbrné glitrové lepidlo * štětec

 Postup práce:

1. Nejdříve si lahvičku oblepte oboustrannou páskou tak, aby vždy kousek pásky přesahoval přes druhou. Odstraňte z pásky vrchní ochranný obal.

2. Z celofánových sáčků nastříhejte tvary (trojúhelníky, čtverečky…), které pinzetou skládejte na lahvičku, střídejte barvy. Využijte i rub, který bývá stříbrný. Tvary skládejte co nejblíž k sobě, ale když se vám to nepodaří, přetáhnete, nebo nedotáhnete, nic se neděje. Pokud zůstane otvor větší, vystřihněte podle něj další kousek. Ostatní se překryje ozdobnou spárou.

3. Tu po nalepení tvarů nanesete pomocí štětečku z glitrového lepidla. Nakonec nechte dekor pořádně uschnout. Po zaschnutí do lahvičky vložte jednobarevná světýlka.
 Náš tip
Když některé tvary vystřihnete z průhledného celofánu, budou světýlka z lahvičky více zářit.

Foto: Alena Kamasová (fotoreporterky.cz)
Vyšlo v Paní domu

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account