Sunar je v Česku v podstatě synonymem kojenecké výživy. Značka ve své moderní podobě žije dál a ráda by zůstala stejně silným pojmem, jako je i dnes třeba Kofola.

Samotný trademark, jak jej známe dnes, se “narodil” v roce 1950 a vznikl z počátečních písmen slov sušené – národní. To druhé už neplatí, Sunar se vyrábí ve Švédsku pod hlavičkou švýcarské skupiny Hero. I když mu ale na volném českém trhu vyrostla silná konkurence, stále Češi za Sunar utrácejí stovky milionů korun ročně.

 
Klinická výživa Nutrego se vyrábí v Opočně, na moderních výrobních linkách mlékárenského závodu Bohemilk a.s. Toto místo je spjato s výrobou mlékárenských výrobků a speciální výživy už velmi dlouho. Vůbec poprvé se zde mlékárenské výrobky začaly vyrábět v roce 1936. O 12 let později, v roce 1948, zde odstartovala výroba kojenecké výživy SUNAR („SUšené NÁRodní“), která představovala náhradu stravy pro kojence při nedostatečném kojení, a živili se jí v té době téměř všichni kojenci v Československu. Sunar se v Opočně vyráběl až do roku 1976, tedy dlouhých 28 let. Postupem času se v místní mlékárně začalo pracovat také na vývoji a výrobě speciální výživy pro nemocné děti postižené např. metabolickými vrozenými vadami, fenylketonurií nebo galaktosidásií.
Mlékárenské závod měl k dispozici veškeré moderní technologie jak pro výrobu, tak i balení mlékárenských výrobků a kojenecké výživy. Na jednom místě vyráběly SUNAR (sušené mléko plnotučné), SUNARKA (sušená směs sušeného mléka, piškotů a cukru s vanilkovou příchutí), FEMINAR (mléko, sój. olej, laktóza, syrovátková bílkovina, maltodextrin, vitamíny B6, C), EVIKO (sušené plnotučné mléko), LAKTON (sušené zakysané mléko), RELAKTON (sušené okyselené mléko s maltodextrinem, cukrem a kys. mléčnou).
V 90. letech byla mlékárna v Opočně ve vlastnictví společností NUTRICIA a FRIESLAND. Od června 2005 patří společnosti BOHEMILK, která je součástí české skupiny InterLacto Group. Nutrego se na výrobních linkách mlékárny vyrábí od roku 2018.