143

Sir David Tang, narozen v Hong Kongu v roce 1954, zemřel v Londýně v roce 2017….milionář, kterého královna Alžběta II. v roce 2008 pasovala na rytíře za jeho šlechetnost a zapojení do charitativních služeb.
Kamarád Evy Herzigové, která ho navštívila v nemocnici krátce před jeho smrtí.
Večírku, který se rozhodl uspořádat, když zjistil jako diagnózu má, se již nedožil.
 
David Tang vs. Marie Kondo a minimalismus…jako Číňan jsem Japonce nikdy nedůvěřoval…..mám rád, když jsem obklopen spoustou věcí, protože se nemusím nudit tím, že se dívám na prázdné zdi nebo kusy nábytku. Být obklopen věcmi je jako Aladdinova jeskyně a kdo by nechtěl vstoupit do Aladdinovy ​​jeskyně?

Ne, nepotřebuji uklízet. Beethoven to nikdy nedělal. Ani Brahms ani Einstein. Všichni žili mezi hromadami věcí. Pokud bylo takové maximalistické prostředí dost dobré pro ně, pak je to dost dobré i pro mě…
 
Anastázie Harris….
 
Sen Sira Tanga
Mně osobně strašně chybí jeden sprostý, prohnaný a nesmírně kulturní a vzdělaný (ano, to všechno dohromady) Číňan, který si vždycky zakládal na tom, že musí být obklopený věcmi, a nejlépe spoustou věcí (pro které jeho manželka a přátelé spíš používali slovo křápy). Sir David Tang se ve věku posedlém interiérem a designem obojímu vysmíval s tím, že mnohem důležitější je pohodlné bydlení, žádný -ismus, ale spíš pořádná, spolehlivá lampa, pod kterou se člověk může pohodlně uchýlit a číst si. (Lamp nejnemožnějších tvarů a materiálů je samozřejmě moře, ale zkuste najít takovou, u které vidíte na stránku bez toho, že byste si museli pomáhat baterkou!) 
 
Tang kupodivu nikdy nezmínil půdu. Jeho dětství bylo dobrodružné, ale půda mu chyběla. Nikdy neměl to štěstí vylézt po ručně sbitém žebříku a probírat se v přítmí a prachu neobvyklými, zapomenutými a odloženými věcmi. Snažit se hádat, k čemu slouží, obdivovat nezvyklé tvary a materiály. Stará půda je pro dítě jak jiná planeta: jak zajímavé zjistit, že to, co se vám zrovna nejvíc líbí, po čem nejvíc toužíte, je z pohledu dospělých bezcenná tretka. Bezcenná tretka – pokud přežije – se pak ještě v průběhu vašeho života mění ve vyhledávanou starožitnost. Neexistuje app, neexistuje elektronická hra, která se může vyrovnat vzrušení prodírat se půdou plnou rozmanitých křápů. 
Kašlete na pořádek, inspirujte vnuky
Babičky 21. století, vybodněte se na švédské trendy vyklízení, vybodněte se na architektonicky vyladěná podkroví! Zakládejte postaru půdy plné odložených předmětů a nechtěných, starých věcí, zapomenutých časopisů a map. Tímto předpotopním způsobem pomůžete z vnuků vychovat originální, zajímavé lidi.
Tahle těžce zkoušená planeta má už teď fůru inteligentních robotů; čeho se začíná nedostávat, jsou originální a zajímavé děti. Přitom by stačilo mít někde půdu plnou zaprášeného haraburdí…
Zdroj: https://www.flowee.cz/vize-trendy/3609-london-calling


Zdroj: https://www.flowee.cz/vize-trendy/3609-london-calling

 
 
 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account