Hvězdy na cestě je kniha z prostředí mediálně známých osobností – hlavními hrdiny jsou postarší český herec a jeho dcera, která se živí jako spisovatelka, moderátorka a influencerka. Je jasné, že autorka se v tomto prostředí velmi dobře orientuje a na vykreslení chování postav je to dobře znát.

Otec s dcerou mají komplikovaný vztah – Igor od rodiny odešel, když byla jeho dcera malá, bývalá manželka v sobě nedokázala pocit křivdy potlačit a dceru celé její dětství a mládí “očkovala” proti prostopášnému tatínkovi. Po letech se dcera s otcem setkávají na Krétě, kde je potřeba vyřešit pozůstalost po Igorově zemřelé mamince. Oba si na Krétu vezou své komplexy, nikdy nevyřčené emoce a křivdy.

Podaří se jim napravit jejich toxický vztah, nebo už navždy zůstanou ovlivněni událostmi minulými?

Přiznám se, že jsem od knihy neměla moc velká očekávání. O to větším překvapením pro mě samozřejmě byla. Krásná, citlivá, zároveň ale všední, člověk si při čtení nemůže neuvědomit pomíjivost lidských životů oproti nepomíjivosti lidských emocí. Dějová linka z pohledu pejska mě naprosto dostala. Ač byly v knize některé momenty předvídatelné, na celku to vůbec nic neubralo.

Krásné, lehké, čtivé, ale zároveň hluboké, zasáhlo přesně na těch místech, na kterých mělo.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account