Vánoce jsou dobou zázraků a jeden takový malý zázrak představuje i růže z Jericha. Uplatní se jako originální vánoční dekorace, která svou svěží vůní pročistí vzduch a zelenou barvou oživí každou domácnost. Zelená je přece barvou života!

Odkud růži z Jericha vítr přivál?

Jako růže z Jericha se označuje rostlina původem z Arábie, botanicky choulivka jerišská. Na suchých pouštích Izraele a Palestiny, také Egypta roste zvláštní růže, která nepíchá. Spojuje se s městem Jericho ležícím nedaleko od Jeruzaléma a také biblickou Rajskou zahradou.

Choulivka roste jako keřík, v době, kdy vytváří semena, uvolňuje kořeny a zavíjí se do podoby suchého klubíčka, aby se nechala unášet větrem. Putuje jako lehké klubíčko pouští za vodou a čeká na déšť. Jakmile přijde déšť, znovu se rozvíjí.

Podobnou vlastnost i vzhled nabízí i rostlina z pouští Mexika – vraneček. Jde o plavuni, která pochází již z období prvohor. Někdy se označuje i jako Dino Plant, ale ve skutečnosti tu rostlina byla dřív než dinosauři…

Právě vraneček je dnes k dostání pod označením růže z Jericha. Dá se koupit jako suché klubíčko, které k nám vítr přivál až z pouští Mexika. Stačí ho vložit do misky s vodou a během pár hodin se rostlinka zazelená, aby dělala radost a vypovídala o síle přírody. Zázrak vzkříšení pro každého!

Originální vánoční dekorace

Není čas pojmout advent v duchu původní tradice a přírody? Nejsou přírodní dekorace právě ty nejkrásnější? Nehodila by se vám doma růže z Jericha? Neudělala by radost někomu z vašich blízkých jako dárek?

Pokud myslíte, že ano, mrkněte do eshopu Botanic.cz.


Mají tam růži z Jericha v dárkovém balení. Mají tam také celou řadu praktických a užitečných dárků založených na síle přírody, zejména léčivých rostlinách, které pocházejí z nejrůznějších koutů světa.
A ano, dnes tam mají Black Friday!

Foto: se souhlasem U kocoura doma

Zdroj: Wikipedia Commons, U kocoura doma

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account