Nedávno jsem zařizovala obývací pokoj a musím říct, že kdybych měla takové informace a zkušenosti, které mám dnes, tak bych šla na spoustu věcí jinak. Proto Vám chci v tomto článku poradit a pomoci tak, abyste nemusely opakovat některé mé chyby.

Vzhled je důležitý, ale v reálném životě není všechno

Samozřejmě chceme mít všechny krásný interiér domu, či bytu, ale je třeba také počítat s tím, že bude nutné se o něj starat, uklízet ho apod. Proto si dobře promyslete nákup jakéhokoliv kousku nábytku, nebo doplňku nejen do obývacího pokoje nejen z hlediska vzhledu a použitelnosti, ale také ve smyslu, jak ho budete udržovat. Okamžitě Vám můžu dát příklad z mého předešlého obýváku, kdy jsem koupila krásné a navíc poměrně drahé stropní svítidlo, které ale bylo natolik rozmanité, že ho prakticky nebylo možné vyčistit- na stropě bylo tudíž asi 2 roky a pak jsem ho s velkou ztrátou prodala. Nicméně toto neplatí jen u nejrůznějších doplňků, ale dvojnásob také u pohovky, nebo sedací soupravy- ty sice v obchodě vypadají krásně, ale je třeba si uvědomit, jak to dopadne, když jí bude každodenně používat celá rodina. A s různými přehozy ve formě dek, které se běžně v domácnostech používají, to opravdu nebude ono. Snažte se proto vybírat pohovku v s potahem, který bude možno alespoň částečně sundat a vyprat- přinejmenším na polštářích tvořících opěradlo, o které běžně opíráte hlavu.

Minimalismus vypadá dobře na fotkách, ale to vážně nepotřebujete nábytek?

Minimalisticky pojatý interiér může sice vypadat přitažlivě, ale Vy opravu nepotřebujete nábytek do obýváku s úložnými prostory, jako jsou šatní skříně, komody apod.? Pokud máte místnost navíc, kde můžete všechno možné skladovat, tak máte vyhráno, ale v menších bytech většina z nás takovou možnost nemá a všechny věci celé rodiny je zkrátka potřeba někde uskladnit. S tím pak mohou pomoci multifunkční skříně, komody, skříňky pod televizi atd.

1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 2 roky ago

    Předělávali jsme letos topení v domě, takže jsme taky rekonstruovali obývák. Jak to říká moje mamka, když už nepořádek, tak pořádně. A je pravda, že to bylo docela náročné. Do toho ještě změna na vytápění přes tepelná čerpadla země-voda od https://mastertherm.cz/sortiment/tepelna-cerpadla-zeme-voda/ a tak jsme bydleli prakticky dva měsíce na staveništi. Ale tak… Zase to máme doma teď moc pěkné. 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account