Ahoj.
V posledních dvou, třech měsících jsem měla trochu čtenářské období a četla jsem převážně nové knížky o které se s vámi musím podělit. 
První knížkou, kterou jsem začla byla kniha s názvem FALEŠNÁ PAŘÍŽANKA od Kamili Boudové. Knížka mi opravdu sedla, hezky se mi četla a byla dlouhá opravdu tak akorát. V práci jsem se od ní nemohla odtrhnout, pěkné čtení. 
Až vám bude jedno, co si o vás kdo myslí, až vás budou ostatní kritizovat a vám to bude úplně šrumák, tak potom vězte, že jste si nastavili vlastní pravidla a že váš život je opravdu váš. Kamila se narodila na malém městě a snila o kariéře světoznámé modní návrhářky. Odstěhoval se kvůli tomu do Paříže…jen aby zjistila, že chce od života vlastně něco jiného.

Další knížkou, kterou jsem byla ohromená a neusnula jsem než jsem jí stihla dočít, byly KRVAVÉ SESTRY od Grahama Mastertona. Knížka je sice delší, ale stojí za to si jí přečíst. 

Problém byl v tom, jak vysvětlit, že si k sobě do postele nechala vlézt svého souseda. Protože byla osamělá, když John odjel?

Dvě zavražděné jeptišky, třiadvacetmrtvých koní na plíži a nález dětské čelisti v zahradě kláštera. Komisařka Kate má hodně práce, aby složitý případ rozpletla…

Dost mě zaujala i knížka KAŽDÝ NĚCO TAJÍ od spisovatelky Andrei Sedláčkové. Lucii žene stejný motor jako Rudolfa – být silnější než ten druhý. Není jí nic vzdálenější než se nekomu podvolovat.

Lucie je známá herečka, která bojuje s bulvárem, pomluvami. Hroutí se jí vztah s manželem, a aby našla uník, začíná pít…

Mým opět novějším oběvem je knížka, která je pro mě snad jednou z nejlepších knížek, které jsem během posledních dvou let četla. Opravdu se mi moc líbila a dokonce jsem neváhala a knížku si koupila. Zase a opět můžu jen doporučit knížku COCO CHANEL. 

Žena, která si nechá ostříhat vlasy, se chystá změnit svůj život. Jedna z nejvlídnějších žen modního byznysu měla těšk dětství a hodně dramatický život.

Další poměrně novinkou je knížka NEŘEST V L.A.  
Knížku napsala Liz Goldwynová a dá se sehnat za 299 Kč pro ty, co si jí opět zamilují stejně jako já. Knížka mě zase bavila, byla jsem do ní opravdu začtená, k tomu vypadá už odpohledu super! Mám ráda tohle babské čtení…

Ženy, které si luxusní zboží nemohou dovolit, ale zoufale touží být patřičně bledé, si mohou masírovat tvář strouhankou, jíst křídu, břidlici a vylůhované lístky čaje, cucat olůvko, upíjet ocet, anebo si nechat pouštět žílou. 

Jak se žilo v Los Angeles na konci 19. století? Jak se tehdejší ženy oblékaly, jakou kosmetiku používaly, jak to vypadalo v opiových doupatech nebo v sirotčincích?

A to nejlepší na konec. úplnou novinkou a knížkou, kterou čtu momentálně je knížka s názvem TAJEMSTVÍ 
od tentokrát můžského autora Denise Thériaulta. Do našeho jazyka českého, přeložila Anna Čadilová.

Poetický román o lásce a záhadách lidské identity. Pošták Bilodo, který otevírá cizí dopisy, narazí na milostnou korespondenci mezi guadalupskou dívkou Ségoléne a výstředním intelektuálem Gastonem. již propadne natolik, že se po smrti Gastona za něj vydává.

 

Snad se vám můj dnešní tip bude líbit a že i vy narazíte na novou knížku, která vám sedne. Nebo si dokonce pořídíte nějaký nový kousek či rovnou novou knihovnu? 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account