130

Štědrovečerní pohádka je v Česku tradicí, kterou dodržuje minimálně Česká televize. Každoročně v hlavním vysílacím čase uvádí premiéru nové pohádky, tentokrát šlo o pohádku nazvanou O vánoční hvězdě.
Zařadí se nová pohádka O vánoční hvězdě mezi ty nejlepší české pohádky?
To ukáže čas…
V hlavní roli hvězdičky
Již název pohádky napovídá, že tentokrát se v ní tvůrci obešly bez klasických pohádkových postav, dokonce chyběli i tolik oblíbení čerti. Téma, kdy z nebes sestoupí někdo dolů na zem, se však již osvědčilo v pohádce Jiřího Stracha Anděl páně. Vánoční hvězda k Vánocům nedílně patří, podobně jako andělé, režisér Karel Janák tak měl na čem stavět. Hodně mu pomohla Tereza Ramba, která v pohádce zazářila jako hvězdička Denička. Dokonce zazářila natolik, že překonala samotnou princeznu. Největší hrdinou v pohádce se nakonec ukázal Bezejmenný, přestože hlavní postavou měl být venkovský učitel v podání Vojty Kotka.
Inu, tato pohádka se vydala netradiční cestou, přesto či právě proto vzbudila příznivé ohlasy. Možná se na tom podílí i tradiční obrázky zimní krajiny, ve kterých tvůrce pohádky inspiroval Josef Lada.
Jak se vám štědrovečerní pohádka 2020 líbila?*heart*

Foto zdroj: Česká televize

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account