Nebvyklý obojživelník s mimořádnou schopností
Nebvyklý obojživelník s velmi výraznými žábrami vypadá v akváriu spíš jako výstřední módní doplněk. Většinou je barvy šedé nebo krémové, žábry má růžové, v dospělosti dorůstá až 35 centimetrů a dožívá se až dvaceti let.
Vodní dráček se vyznačuje mimořádnou schopostí – dokáže obnovovat ztracené části těla. To ale rozhodně neznamená, že s ním můžeme zacházet nešetrně. Je totiž zapsán v listině chráněných živočišných druhů, takže bychom se podle toho k němu měli také chovat.
Co potřebuje k životu?
Neobvyklý mazlíček potřebuje k pohodlnému životu alespoň padesátilitrové akvárium, v němž by měla být udržována teplota vody na 20 stupních Celsia. Dno akvária posypte jemným štěrkem. Dráčci si potrpí na velmi pestrou stravu. Je třeba krmit masitou potravou, jako jsou žížaly, nitěnky, libové kousky syrového masa a jakákoliv další živočišná potrava, na kterou svou silou stačí. Bohužel i akvarijní rybky, takže pokoušet se o společný chov je předem odsouzeno k nezdaru.
Zbytky takové hostiny by mohly vodu v akváriu velmi brzy znečistit, proto je nezbytný výkonný filtr a jeho častá výměna.  
Dráčka pořídíte za pár korun
Pokud pomineme pořizovací náklady nového akvária, je vodní dráček velmi malá investice. Zhruba sedmicentimetrové mládě pořídíme zpravidla za pouhých pár korun. Pohlaví poznáme podle kloaky, která je u samců zduřená. Pokud budeme chtít dráčky množit, budeme jim muset snížit teplotu vody na 12 stupňů Celsia.
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account