Sledovali jste v televizi líté olympijské boje a v koutku duše jste vzlykali nad tím, že kdybyste víc trénovali, mohli jste z Tokia mávat do kamery vy? Mávat třeba raketou? Nezoufejte, nic není ztraceno, se SuperAce Tennis si můžete uspořádat vlastní soutěžní klání a pozvat na něj diváky. Na nic tedy nečekejte a zjistěte, zda ve vás dřímá Markéta Vondroušová deskového tenisu!
Pravidla má tahle sportovní nová deskovka z dílny společnosti RCGames, která je určená dětem i dospělým, stejná jako opravdický tenis. Hráči tak mohou porážet svoje soky ve dvouhře nebo čtyřhře, na dva nebo na tři vítězné sety – podle libosti. Hra SuperAce Tennis je založena na mechanickém principu odpalování „míčku“, který mnozí znají ze hry „Blechy“. Tím ale podobnost s klasickými blechami končí. Tubusové balení „SuperAce Tennis“, evokující tradiční balení tenisových míčků, obsahuje tenisový kurt, jehož materiál byl speciálně vyvinutý právě pro účel této hry a je nabízen ve třech barevných variantách (antuka, tráva, hala). Součástí hry je také mobilní aplikace, která usnadňuje počítání skóre a analyzuje hru (eviduje dobré míčky, chyby, dvojchyby a esa). Stačí rozvinout kurt, natáhnout síť, připravit neposedné „míčky“, vylosovat podání, začít hrát, a bavit se…
Autorem hry SuperAce Tennis je bývalý cyklistický reprezentant, účastník LOH 1988, zakladatel mezinárodního cyklistického závodu Pražské schody a seriálu Kolo pro život, Roman Čermák:
 „V dětství pro nás děti vymýšlel táta různé sportovní deskové hry, včetně tenisu, atletiky, cyklistiky a dalších. Díky těmto hrám jsme si užili spoustu zábavy, ale hlavně nás začalo bavit skutečně sportovat. Mě nejvíc chytla cyklistika. Začal jsem aktivně trénovat a závodit na kole. Spoustu herních situací jsem pak zažil ve skutečném závodě na vlastní kůži. Nakonec jsem dokonce stál na startu olympijských her. Dnes se kruh uzavírá a po životě prožitém v cyklistickém prostředí se vracím na hrací desku s cílem dostat děti od počítačů, přiblížit jim svět sportu hrou a třeba je i nasměrovat k vlastním sportovním aktivitám tak, jako se to stalo u mě. A proč začínám zrovna tenisem? Na cyklistické hře se pracuje, ale vyžaduje to delší čas. Tenis je naopak hra s jednoduchými pravidly, přitom je hodně realistická, vzbuzuje emoce a zahrát si ji může bez dlouhého studování pravidel každý, děti s rodiči nebo parta v hospodě. Otevírá dospělým i dětem svět velkého tenisu.“
Hra SuperAce Tennis už byla dotažena do podoby maximálně funkčních a atraktivních prototypů, které prošly důkladným testováním. Nyní se RCGames obrací na veřejnost a formou crowdfundingové sbírky na portálu Hithit.cz se snaží zajistit financování pro její masovější výrobu v České republice a dokončení vývoje úplné mobilní aplikace. Mezi odměnami nechybí samozřejmě ani možnost předobjednat si vlastní hru SuperAce Tennis za zvýhodněnou cenu, nebo si nechat vyrobit úplný originál s vlastním potiskem herní plochy i tubusu. Hry přispěvatelé obdrží nejpozději do Vánoc. Kampaň na Hithitu končí v pátek 13. 8.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account