Tak jako pro mnoho jiných maminek i pro Miladu Špráchalovou byly prvotním impulzem k podnikání děti a chybějící produkt na trhu. Kdo má děti, ví, že přechod do první velké postele se neobejde bez pořízení zábrany. A těch hezkých zrovna moc není. 
„Jsem maminka, která má ráda kreativní přístup k věcem, ráda tvoří, natírá, šije a vymýšlí. Mojí ruce neunikl ani dětský pokojíček a vyrobené vychytávky se známým vždy líbily,“ říká Milada. Přesto stále neměla odvahu pustit se do vlastního podnikání a nabídnout své služby i dalším zákazníkům. Pro větší jistotu se nakonec přihlásila k dvouletému diplomovému studiu na Design škole v Praze. Po úspěšném dokončení si splnila sen o vlastním podnikání. Prvním produktem pro její e-shop byla zábrana na postel, která byla vlastně impulzem k podnikání.
„Když  dcera vyrostla z malé postýlky, bála se, že z velké postele spadne a nechtěla v ní spát. Zpočátku jsme to řešili židlí u postele, ale to se časem nelíbilo zase nám. Dostupné zábrany na trhu naše představy nenaplňovaly. Chtěli jsme něco jiného, zajímavějšího a motivujícího pro naši holčičku, aby se do nové postele těšila. A tak jsme si ji vyrobili sami. Dcera z ní byla nadšená a do postýlky se těšila každý večer,“ vypráví Milada. 
Vznikl nápad vyrábět funkční, a přesto designově zajímavé zábrany na postele pro děti, které dítěti zabrání v pádu. Vyspí se tak nejen dítě, ale také rodič. Výrobky v současné době vznikají v malé dílně v Hradci Králové. Ruční práce se na nich podílí velkou měrou – jsou ručně broušeny, barveny nezávadnými barvami a lakovány několika vrstvami laku. Vyráběné jsou z prémiové překližky různé tloušťky – materiálu, ze kterého se dají vykouzlit úžasné věci. Velmi často kombinují přirozenost materiálu s barvami. K těmto zábranám budou postupně přibývat i tematicky sladěné dekorace na zeď.
„Z vlastní zkušenosti vím, jak složité je dnes na trhu najít obchod, který dokáže sladit barvy tak, aby k sobě skutečně hezky ladily. Málokdy jsou produkty foceny v reálné podobě a takové kvalitě, aby zákazník poznal skutečný odstín. Proto už od začátku dbám na to, aby všechny produkty, které u nás nakoupíte, byly barevně sladěné,“ říká Milada, absolventka oboru design. Proto může kromě zábran a dekorací nabídnout také návrh interiéru pokojíčku nebo poradit s výběrem barev. Nabízí i malý fígl. Na e-shopu www.sproki.cz najdete barevnici s používanými odstíny. Protože barvy se mohou lišit různým nastavením monitoru, nabízí také možnost zaslání vzorků. Jednoduše napíšete do poznámky název barvy a její vzorek vám přijde v obálce na překližce, že které jsou finální produkty vyráběné. V klidu se můžete rozhodnout a vybrat odstín nejvhodnější pro dekorace do Vašeho pokoje.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account