Ekologie sice byla ještě před pár lety na obtíž, ale postupně všichni zjišťujeme, že to bez ní už dlouho nepůjde. Naštěstí se eko nadšencům celkem daří vyvolat v naší již konzumní společnosti dojem, že ekologie je trendy záležitost. Takže kdo není eko, ten není cool. Prosazuje se low energy, zero waste, návrat k přírodním materiálům atd.
No, tomu jsem samozřejmě nemohla dlouho vzdorovat ani já, přestože trendy věci mě až tak netankují. Ale okolní krajina ano. Bydlím na malé vesnici, kde nějaká čistička odpadních vod stále patří ke sci-fi záležitostem. A tak jsem si řekla, že zkusím do odpadů vypouštět méně chemie – i za cenu, že sprcháč nebo dřez už tak dobře neumyju. A že nádobí občas snese nějakou tu šmouhu. Celkem velká oběť z mé strany, že?
Překvapení se konalo
Řekla jsem si, že začnu zlehka. A tak jsem si pro začátek pořídila litr gelu do myčky, litr univerzálního čističe. A k tomu hadříky, které vydrží věčnost, a ještě umějí dobře stírat špínu i bez přidání saponátu. Jsou z mikrovláken, která umějí ve spolupráci s vodou rozbít strukturu mastnoty a pak ji nasát do sebe.
Postupně jsem během letošních prázdnin začala s používáním všech tří produktů. A měla jsem kde je použít, protože jsme zrovna rekonstruovali tři místnosti – nová okna a nové podhledy v podkroví. Bylo co čistit. O mytí nádobí nemá smysl ani psát, v létě je tolik zavařování a grilování či opékání, že se za den dají otočit i tři velké myčky.
A ano, překvapení se konalo. Všechny tři produkty předčily má očekávání. Detailně jsem se o tom rozepsala na webu Obydlíčko.cz, tahle zkušenost prostě musela ven. Rozhodně se totiž nemusíte bát, že eko domácnost rovná se špinavá domácnost. To ani náhodou! Mé postřehy z prvních ekologických pokusů najdete tady:
https://www.obydlicko.cz/recenze-yellow-blue-gel-nadobi/
https://www.obydlicko.cz/recenze-yellowblue-univerzalni-cistic-cisti-ekologicky-a-ucinne/
https://www.obydlicko.cz/recenze-e-cloth-startovaci-sada-hadriku-2-ks-a-rozprasovac/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account