Pokud lásku potřebujeme, dominujícím aspektem je potřeba a tendence hledat zdroje vně sebe; u někoho. Což časem může být vysilující a provázeno zklamáním z nenaplněného očekávání. Proč? Nikdo není schopen, i kdyby chtěl – a mnoho lidí by i chtělo – naplnit srdce druhého láskou.
Pokud lásku cítíme, dominujícím aspektem je stav naplnění a tendence zdroje sdílet. Což časem vede k naplnění mise lásku kumulovat a vyvazovat se z nezdravě nastavených vztahů.  Proč? Všichni máme jedinečnou cestu, jak dospět do stavu vnitřního naplnění bez toho, aniž bychom byli odkázáni na přítomnost vnějších zdrojů; lidí. Jakmile tento stav objevíme, jsme si jasně vědomi toho, jaké vazby chceme dále vyživovat a jaké je třeba opustit.
Cesta ke zdrojům vede skrze uvolnění dvou z nejsilnějších strachů: 
• strach ze zklamání,
• strach z názorů ostatních. 
Ty plynou z nenaplněných očekávání v minulosti a z nízké sebehodnoty.
Pokud neustále nosíme v hlavě minulost, srdce bolí a není schopno plně přijímat lásku. To je důvod, proč dochází k nepřijatelným situacím, jejichž průběh nás může utvrzovat v názoru, že šťastná láska je rovna pouze romantickým telenovelám. V životě je to o tvrdé realitě, kde skutečná láska je, podle některých názorů, forma naivity. Jak smutný názor! Co je příčinou těchto názorů? Myslíte, že šťastný člověk by byl schopen takových slov?
Složité období je příležitostí, nikoliv testem, co lidé jsou schopni udělat a naše srdce schopná vydržet. Co mě vedlo toto napsat? Názor, že: To musím dát, to musím vydržet! Nemusíš …
Každý má plnohodnotnou sílu a dar osobnosti i bez toho, aniž by musel cokoliv dokazovat, že to tak je, a setrvávat v nezdravých situacích, ve kterých se trápí více než jeden člověk.
Jaká situace už je pro Tebe neudržitelná? 
Kde tlačíš na pilu?
Pokus se uchopit tuto situaci jinak. Podívej se na situaci z jiného úhlu pohledu.
Pokud se příliš snažíš, může být cesta, jak dostát klidu, přestat vše kontrolovat.
Pokud nemáš dostatek informací, je čas se začít více ptát.
Pokud víš, že něco již dlouho odkládáš, je čas otevřít se novým příležitostem.
Pokud máš z něčeho strach, je čas se těmto obavám postavit čelem.
Čistě teoreticky, kdyby bylo cokoliv možné, co Tě napadá, jak tuto situaci vyřešit?
Všichni víme naprosto důvěryhodně, jak si pomoci. Jak nechat volně proudit léčivou sílu do všeho, co děláme, a do vztahů, které máme.
Nápady, jež se rodí, často ztroskotají nad úvahou, co tomu řeknou ostatní. Úvahy typu: To přece nejde, to nemůžu, co by tomu řekli ostatní? Ze strachu z odsouzení lidé často setrvávají v neuspokojivých situacích, nechávají si masky, jež chrání citlivou duši toužící po … 
Stačí si upřímně přiznat, kolik času věnujeme scénářům: Co když to nevyjde?
A kolik času optimistickému scénáři: Jak to udělat, aby to vyšlo?
Stačí si uvědomit, jak by se nám mohl změnit život, kdyby svoboda byla naším denním chlebem. Krok po kroku se vyvazovat z mentální strnulosti. Udělat to, k čemu jsme vedeni, aniž bychom byli ze strachu svazováni myšlenky, jak se k tomu postaví ten či ona. Ostatní si svůj názor řeknou, i když vše necháme tak, jak to je.
Snaha ovlivnit názor ostatních je jako boj s větrnými mlýny.
A pokud bychom měli stále tendence se trápit jejich názorem, tak se jedná právě o takové vztahy, ze kterých je dobré se časem vyvázat.
Co chceš udělat a brání Ti v tom strach, co by tomu řekli ostatní?
Upřímné odpovědi nás jistě navedou, jak si pomoci. Naše nitro ukrývá nekonečnou léčivou sílu. Tou silou je LÁSKA, která k nám proudí neustále, aniž bychom si to kollikrát uvědomovali. Je stále okolo nás, stačí se zastavit a procítit tento nekonečný zdroj síly a moudrosti.
*heart*
Veronika
***
Konkrétněji na téma, jak překonat strach a učinit změnu, a to nejen v souvislosti s partnerstvím, se dočtete v knize ŽIVOTNÍ NADHLED. Získáte inspiraci, jak se zorientovat sami v sobě, abyste postupně nacházeli hlubší smysluplnost v životě. Kniha má pro vás mnoho dalších překvapivých zjištění, co se týká životní prosperity.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account