Zastřešení zahrady nebo terasy poslouží každému, kdo chce venku trávit čas téměř za každého počasí. Na výběr je hned několik typů přístřeší. „Rozdíl mezi markýzou a pergolou je v upevnění a technickém provedení, ale i ve funkci. Pergoly doporučujeme těm, kteří hledají především odolnost a úkryt do každého počasí. Markýzy naopak primárně slouží jako ochrana před sluncem, ale už ne před deštěm,” vysvětluje Kateřina Simerská, manažerka nákupu společnosti BAUHAUS s tím, že pokud si nebudete vědět rady, není nic jednoduššího než obrátit se na specialisty v odborných centrech BAUHAUS, kteří rádi pomohou s výběrem toho pravého přístřešku na míru vašim potřebám.

Markýzy vybírejte podle povětrnostních podmínek
Typů markýz je nespočet, přesto musí mít jedno společné, a to sklon alespoň 15 stupňů, aby z nich mohla stéct voda při dešťové přeháňce, a nebyla tak zatížena plachta markýzy. „V našich odborných centrech naleznete hned tři druhy technického provedení markýz. Na první pohled se může zdát, že se příliš neliší, jsou zde však zásadní rozdíly ve funkci, upevnění a komfortu užívání. Markýzy s mechanikou kloubového ramene jsou efektivním a dostačujícím řešením, ačkoliv jde o nejjednodušší provedení. Potah je zde však z důvodu otevřené konstrukce zcela vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům. Ideálním řešením jsou v tomto ohledu markýzy polokazetové nebo celokazetové. Potah i mechanika jsou u těchto typů markýz chráněny uzavřenou kazetou, což prodlouží jejich životnost. U těchto typů markýz je navíc velkým benefitem motorový pohon s dálkovým ovládáním,” říká Kateřina Simerská.
Vybrané modely celokazetových markýz se mohou pyšnit hned několika různými vychytávkami, které vám zpříjemní posezení pod markýzou. Letní večery vám osvěží modely se zabudovaným LED osvětlením. Světelné pásky jsou umístěné na spodní straně kloubových ramen a kromě příjemného teplého osvětlení vám dodají i dostatek světla pro venkovní večerní čtení. Je možné využít také moderních technologií a nastavit ovládání markýzy přes chytrý mobilní telefon. Stačí pouze instalovat danou aplikaci.
 
Pergola poslouží v každém počasí
Pergoly jsou díky své konstrukci vhodné nejen na zastřešení teras, ale mohou být umístěny kdekoliv na zahradě, díky čemuž si vytvoříte chráněné posezení podle vašich představ. Záleží pouze na konstrukci modelu, který si vyberete. „Například pergolu Opal, kterou najdete v našem sortimentu, si můžete doplnit bočními variabilními roletami a přizpůsobit si ji jako ochranu proti přímému slunci, nebo i k užívání v chladnějším počasí,” doplňuje Kateřina Simerská s tím, že pergoly jsou perfektním místem pro trávení volného času na terase či zahradě za jakéhokoliv počasí – díky nim si užijete rodinnou sešlost nebo přátelské setkání s grilováním i ve chvíli, kdy přijde nečekaná přeháňka nebo nelítostný vítr.
 
Údržba na jedničku
„Údržbu pergol a markýz provádíme nejlépe na jaře. Ometeme volné nečistoty a následně setřeme a vyčistíme usazené nečistoty na potahu. Markýza se musí pak zcela nechat uschnout před opětovným zasunutím. Nejlepším řešením je užití impregnačních výrobků, které obnoví ochranu látky,” doplňuje Kateřina Simerská ze společnosti BAUHAUS.

1 Komentář
  1. Tereza Poláková 9 měsíců ago

    Rodiče mají takovou obyčejnou markýzu na terase a není to ono. Jakmile prší, tak se tam nedá sedět, slunce svítí zboku, je to takový nouzový řešení, určitě bych takové zastínění nechtěla. Nelituji peněz, které jsme dali do hliníkové pergoly . Sedíme tam každý den, takže to nebyly vyhozené peníze 🙂 .

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account