Láska není příčinou vztahů, ale jejich důsledkem. Ema měla s emocemi vždycky problém. Místo, aby je prožívala, raději je pitvá a sama si drží odstup i nadhled. Nejvíc ze všeho chce analyzovat lásku. Co je vlastně zač a proč třeba jejím rodičům zmizela? Proč zůstává tichá babička s despotickým dědou? Proč si její nejlepší kamarád nepřizná, kam ho táhne jeho srdce? Některé věci ale pochopíte jen tak, že se do nich namočíte, a proto se sama pustí do vztahového experimentu – na své první lásce.

Autorka v příběhu zachycuje lásku v různých podobách, a přitom chce ukázat, že je stále stejná. Bez rozdílu na věk, pohlaví, životní situace, příbuzenské konexe a tak dále. Milovat není podmínka, ale také to není výsada. Ukazuje, že láska přichází mnohdy nečekaně, mění se a vyvíjí, avšak může také skončit. Jenže, kdo může tvrdit, že nás nečeká něco lepšího?

Čtivá kniha, která zaznamenává běžný, a přesto ne úplně běžný život osmnáctileté dívky. Líbilo se mi jak autorka na rodinných příslušnících a přátelích hlavní hrdinky ukazuje různé podoby lásky. Navíc je kniha neuvěřitelně čtivá a chvílemi i vtipná a dojemná.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account