100

Filharmonie Brno našla způsob, jak hudbu dostat i domů. Přestože musela mnoho akcí v roce 2020 v souvislosti s bezpečnostními opatřeními, jarní karanténou, podzimním lockdownem a tabulkou PES zrušit, plánovaný adventní koncert odehrála – v rouškách a v prázdném sále. Hudba se však skrze kamery k posluchačům dostala…
Aby toho nebylo málo, každý den adventu posílají z Brna svým fanouškům hudební dárky prostřednictvím Filharmonického adventního kalendáře. Dvacátý den, den předtím než se na obloze objevila slavná Betlémská hvězda, tedy konjunkce Jupitera a Saturnu, která se však označuje také jako kometa, přinesla Filharmonie Brno v rámci svého adventního kalendáře vánoční píseň Za Brnem kometa. 
Natáčení hudby se kvůli bezpečnostním opatřením muselo realizovat na několikrát, vždy po několika zpěvačkách sboru Kantiléna. Komplikace provázelo i natáčení klipu, který se měl odehrávat v zasněženém městě. V Brně však byl letos sníh jen jednou. Ale tvůrci klipu toho dokázali využít. Nyní se tak můžeme těšit z romantického klipu a příjemné vánoční písně, která za sněhovými vločkami a zářícími světýlky dýchá příjemnou atmosférou Vánoc.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account