Spánek je pro každého velice důležitý. Děti během noci nejen regenerují své tělo, ale také probíhá růst. Spánek u dětí není ovlivněn pouze vstáváním na mlíčko, neboť miminka prospí poměrnou část dne, proto je kvalitní matrace nutností. Je potřeba si uvědomit, že matrace v postýlce se nevyměňují každý rok, neměli byste tedy vybírat podle ceny.

Jak vybrat matraci pro děti?

Doba, kdy byl na trhu pouze jeden druh matrace, už dávno skončila. Pojďme si shrnout, jaké jsou dostupné matrace a jak vybírat podle věku dítěte. První matrace, kterou budete vybírat, bude do dětské postýlky. Nejprodávanější bývají postýlky o rozměrech 120 x 60 cm nebo 140 x 70 cm. Přibližně okolo 3 let dítěte je potřeba začít vybírat větší postel. Abyste za pár let předešli dalšímu výběru matrace, nakupte rovnou postel klasických rozměrů 90 x 200 cm.

  • Tvrdost – tvrdost matrace je velice důležitá, aby neovlivnila vývoj dítěte. Obzvláště u miminek může měkká matrace způsobit skoliózu a jiná zdravotní rizika. Vhodnější je vybírat matraci, která je tvrdá.
  • Velikost – matrace musí být na celé ploše postele. Nikdy tedy nepřendávejte matraci z dětské postýlky do velké postele, jen proto, že je málo proležená. Jedná se především o bezpečnost vašeho dítěte, které nespadne nebo si ručičku nezasekne do části postele.
  • Šířka – s velikostí matrace také musíte přihlížet na šířku matrace. Doporučuje se vybírat matraci, která je v rozmezí 6 – 10 cm, pokud potřebujete matraci vyšší, raději se poohlédněte po vyšší posteli. Tloušťka matrace je velice důležitá především u miminek, kdy musíte myslet na monitor dechu, který správně funguje pouze u určité šířky matrace.
  • Povrch – miminku může během spaní snadno protéct plenka, zatímco starší děti se v parných nocích hodně potí. U obojího je důležité, aby matrace měla kvalitní prodyšnost a dala se kdykoli vyčistit. Na matraci je vhodný pratelný potah, který se může kdykoli stáhnout a vyprat. Vlhkost se navíc nedostává dovnitř matrace.
  • Materiál – kokosová, pohanková, molitanová, latexová nebo pružinová. Pro děti do 12 let není vhodné vybírat matraci z paměťové pěny, která může ohrozit přírozený vývoj dítěte. U materiálu si také musíte dávat pozor na alergie na roztoče. Jestliže vybíráte matraci pro starší dítě, vezměte jej do obchodu s vámi, aby si matraci vyzkoušelo.

Matrace nekupujte přes internet, zajděte si raději do specializovaného obchodu, kde vám nejen dobře poradí, ale můžete si matraci i vyzkoušet. Pokud tuto možnost nemáte orientujte se alespoň podle dostupných odborných recenzí matrací.

Tagy:
1 Komentář

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account