Nadělil vám Ježíšek pod stromeček poukázku do elektra či domácích potřeb a vy se nyní rozhodujete, co si za ni pořídíte? Chcete si dovybavit kuchyň nějakým spotřebičem který vám usnadní vaření, ale nemáte o nich přehled? V tomto článku vám dám několik tipů, jaké vychytávky do kuchyně pořídit abyste nemusely v kuchyni trávit zbytečný čas navíc a mohly se věnovat koníčkům či rodině nebo si jen ulehčily práci.
Kuchyňské roboty
Praktický pomocník, který vyšlehá sníh i šlehačku, uhněte těsto, pomele maso, umixuje smoothie, vylisuje citrusy a vyválí těsto na těstoviny. Přesně to je kuchyňský robot. Využije jej každý, kdo často peče či připravuje různé dobroty. Má silný motor a různé nástavce, které nahradí několik přístrojů, a navíc zastanou práci, kterou jste do teď dělaly samy ručně. Jednotlivé modely mají různé funkce a doplňky.
Domácí pekárny
Čerstvé pečivo miluje jistě nejedna z vás. Díky domácí pekárně si ho můžete dopřát prakticky kdykoli. Nespornou výhodou je cena chleba, která se může pohybovat i pod 15 Kč za bochník a také fakt, že přesně víte, co pečivo obsahuje. Obliba pekáren stále roste a bezesporu se na tom podílí jednoduchá obsluha. Stačí vložit všechny suroviny do nádoby, zapnout příslušný program a čekat, až je chléb hotový. Přístroj sám uhněte těsto, nechá jej vykynout a pak bochník upeče. Většina modelů pomůže také s vařením marmelády, v některých lze připravovat dokonce domácí jogurt.
Vakuovačky
Vakuovačka vám sice neušetří práci, ale zato může pomoct vaší peněžence a také ušetřit nějaké místo v lednici. Určitě se vám už stalo, že jste navařily víc jídla, než bylo potřeba, zbytky se zkazily a musely jste je vyhodit. Plýtvání potravinami lze částečně zabránit, pomoct vám může například vakuovačka. Přístroj, který ze sáčku či dózy odsaje vzduch a prodlouží tak trvanlivost potravin.  Plastové sáčky navíc zataví tak, aby se do nich žádný vzduch nemohl dostat. Ukládat do nich můžete maso, a to jak syrové, tak tepelně opracované, zeleninu, hotové pokrmy ale i polévky a omáčky. Jelikož je odsán všechen vzduch, škodlivé mikroorganismy nemají přístup ke kyslíku a pomaleji se množí. Potraviny tak vydrží čerstvé až pětkrát déle. Skladování navíc zabere méně místa, což oceníte například při přípravě jídla na více dní dopředu a následné umístění do ledničky.

1 Komentář
  1. Hanka Vránová 4 měsíce ago

    No, za mě jedním z takových spotřebičů, který dokáže člověku ušetřit čas je třeba odšťavňovač. Já osobně například jím žalostně málo ovoce a zeleniny. A právě odšťavňovač mi pomáhá to trochu vyrovnat. Přecejen vypít šťávu je pro mě mnohem jednodušší než sníst plnou tašku ovoce. Co se samotného odšťavňovače týče, tak mám poměrně kvalitní tady odtud – https://www.all-the-best.eu/

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account