Těší mě, že část společnosti přijala za své návrat k přírodě a ke kořenům bytí. I já jsem se změnila z mladé ženy konzumu na vyzrálou ženu, která se ráda obklopuje věcmi, které mají hodnotu historickou, přírodní nebo uměleckou.

Nejdřív jsem začala třídit odpad, potom jsem začala vysazovat stromy, zavítala jsem na různé swapy, kde si nakupuji a věnuji oblečení. Mám ráda i květinové burzy, kde si předávám řízky rostlin, abychom oživili byt či zahradu.

Květiny jsou moje láska. Už nějakých pár let jsem toužila změnit své povolání a věnovat se floristice. Nápad přišel vloni, kdy jsem na internetu narazila na techniku konzervace květin v Japonsku. Naprosto jsem jí propadla.  Dnes, díky internetu, se lze mnohé naučit i z pohodlí domova. A tak jsem začala studovat…Technika sušení a lisování se v Japonsku datuje do 17.století. Dnes se tam žádný obřad nebo výročí neobejde bez květinového daru v podobě obrazu, dózy nebo herbária.
www.amazingflorabylucy.cz
Toto řemeslo nyní zažívá renesanci v USA, pomalu se rozvíjí i v některých státech Evropy a nyní i v Čechách. Asi jako první jsem otevřela ateliér, kde suším a lisuji květiny podle tradičních japonských metod. Největší zájem mají samozřejmě nevěsty, které si chtějí zachovat svou svatební kytici.
Ale nemusíte se zrovna vdávat, abyste si mohla vyzdobit byt květinovým obrazem. Ve svém portfoliu nabízím různé varianty dekorací podle motivu nebo typu květiny. Vybírat můžete z již hotových dekorů nebo si vyžádat zpracování podle vašeho přání.
Buďte originální a vyzdobte si váš interiér dekorací podle japonského tradičního řemesla.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account