Údolí, které dosahuje až sedmdesátimetrové hloubky. Fascinující příroda, strmé vápencové skály lemované nádhernými stromy, ale i poetická ozdoba v podobě malebného skalního jezírka, anebo pozoruhodné jeskyně z odkazy z dob tisíce let zpět. To je přírodní rezervace Prokopské údolí, která se označuje jako jedno z nejkrásnějších míst na území Prahy. Představuje také oblíbené výletní místo. Snadno se však stane i domovem, protože právě nyní se na okraji Prokopského údolí prodávají nové byty. A nejde o jen tak ledajaké byty, jak naznačuje již motto projektu.
„Pro život jako v pohádce“
Jen kousek od tramvajové zastávky Hlubočepy, na místě, kde se dříve rozkládaly vinice, je od 18. století zasazen zámeček Slovanka. Pohledem na zámeček Slovanka se můžete potěšit i z tramvaje. Naskýtá se na tramvajovém přemostění údolí na na trati Hlubočepy – Sídliště Barrandov.

Foto: Rezidence Slovanka, zdroj: PSN

Z původní barokní usedlosti stavitele Františka Antonína Hergota se po rekonstrukci, s novým majitelem v podobě společnosti PSN, stala Rezidence Slovanka.
Architekti historické budově, která od roku 1991 podléhá památkové ochraně, vetkli s nejvyšší citlivostí veškerý komfort pro moderní život. Současně zachovali novobarokní kouzlo, které nese již bohatě zdobené průčelí z roku 1910. Romantikou dýchá nejenom fasáda s elegantními reliéfy, lemy a medailonky, ale i parkový areál s dekorativními terasami. V přízemí domu se navíc dochovala původní česká placková a valená klenba.

Foto: Rezidence Slovanka, zdroj: PSN
Budova nabízí celkem čtyři patra s byty různých dispozic. Kompletní přehled i s ceníkem najdete na webu projektu tady.
Na webu Rezidence Slovanka jsou připraveny i fotografie, takže si bydlení v zámečku můžete prohlédnout až do detailu, zvenčí i zevnitř. Finální podoba interiérů je však na nových majitelích. Byty jsou nabízeny ve standardu Shell & Core, který umožňuje prostor vyladit dle individuálních představ.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account