180

1.)    Zabordelený prostor negativně ovlivňuje vaše zdraví
Důsledky nepořádku jsou daleko závažnější, než na první pohled vypadají. Patří mezi ně mimo jiné úzkost, nekvalitní spánek, špatné soustředění nebo stres.
2.)    Úklid bytu rovná se úklid mysli
Nepořádek jen povzbuzuje chaos ve vašem podvědomí a rozrušuje vás natolik, že se nemůžete soustředit.
3.)    Úklid zmírní váš stres i úzkost
Žít v nepořádku je psychicky vyčerpávající hlavně proto, že mysl není schopná ignorovat nedokončené úkoly. A když vidíme všude kolem sebe nepořádek, je to pro mysl přesně takový nedokončený úkol.
4.)    Úklid zlepší vaše zažívání
Reflux, nadýmání nebo záněty – to všechno je spojeno s psychikou a s tím se pravděpodobně rozloučíte, když bude váš domov uspořádaný.
5.)    Zbavíte domácnost nebezpečných patogenů
Zabordelená domácnost je ideální místo pro veškerý prach, špínu, chlupy ze zvířecích mazlíčků… I když se to nezdá, všechny tyhle věci mohou být absolutně destruktivní pro vaše zdraví. Způsobují alergie nebo dýchací problémy.
6.)    Budete mít víc času
Průměrný Američan prý stráví rok života jen hledáním věcí, které buď ztratil nebo je nevrátil na místo.  Další studie dokazuje, že když se zbavíme přebytečných krámů, budeme pak běžným úklidem trávit o 40 % času méně.
7.)    Nepořádek může způsobovat nevysvětlitelnou únavu
Z výzkumu, který podnikli na neurovědeckém institutu Princetonské univerzity vyplynulo, že když člověk žije v nepořádku, trvale roste jeho míra vyčerpanosti. 
8.)    Nepořádek negativně ovlivňuje vaše rozhodování
Z té samé studie vyšlo, že pokud vás ovlivňuje nízká, ale neustálá hladina stresu z nepořádku, ovlivňuje to špatným způsobem i vaši schopnost správného a rychlého rozhodování. 
Připraveno podle Brightside.com

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account