Jsou tomu zhruba tři týdny, kdy jsme se po nějakých 12ti letech opakovaně vrátili do této zoologické zahrady. Zatímco tehdy s námi byly ještě dvě mladší děti, nyní nám dělala společnost mladší – rok a půl stará vnučka.

A tedy nevědět, kde jsme, měla bych problém areál pomalu poznat. Hned u parkoviště vznikla nová budova se vstupem, která je zároveň i místním Safari pivovarem a restaurací. Zajímavostí je, že část výtěžku z prodaného piva jde na podporu nosorožců.

Hned po vstupu nás vítalo menší dětské hřiště. Všude kolem byla spousta záhonů s rozkvetlými letničkami.

Ale to jsme se již pomalu začali posouvat po areálu ZOO, abychom zprvu viděli voliéry s ptáky, pak se prošli kolem Galerie Zdeňka Buriana do zadní části ZOO, kde je dětský ZOOkoutek. Jinak tato část areálu prochází v současné době rekonstrukcí a vypadá zcela jinak, než jsme si pamatovali z minulosti.

Následně jsme prošli pavilonem s akvárii a plazy. Měli jsme štěstí na komentované krmení slonů, ti si pochutnálavali akorát na olistěných větvích stromů. Docela dlouho jsme se “zasekli” u ohrady s obřími želvami, ty se tedy vnučce obzvlášť líbily. Naproti slonům nás pak čekal velký výběh s antilopami.

Nedaleko těchto výběhů jsme zaregistrovali opět nové stavby na styl afrických domečků. Částečně slouží jako občerstvovací stánky a také jako prodejní prostory.

Co se za ta léta tedy nezměnilo, je pavilon lidoopů. I tentokrát byly opice kontaktní a byla radost je pozorovat.

A pak nás již čekala delší procházka kolem zcela nově vybudovaného a velmi rozsáhlého areálu s žirafami, zebrami a hrochy. Ti všichni se zde musí cítit jako v ráji.

Vzhledem k tomu, že s námi bylo takto malé děcko, nekupovali jsme vstupenky na Safari a spokojili se jen s pěší procházkou. Projížďku mezi zvířaty si necháme na někdy příště. Z chaty to sem nemáme daleko a tak se jistě brzy vrátíme.

Vstupné sice není nejlevnější, na druhou stranu je parkoviště zdarma, což náklady na výlet krapet sníží.

Každopádně věřím, že minimálně ještě v září a zkraje října je návštěva ZOO dobrým tipem na rodinný výlet, ať již s dětmi, nebo i bez nich.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account